banner1013
x

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI BİNASINA ÇÖZÜM SUNDU

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu inşaatında SUPPORT® Pedestal Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri kullanıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI BİNASINA ÇÖZÜM SUNDU
EndüstrideAra3

Dünyanın sayılı eserleri arasında gösterilen, Türkiye’nin ise eşsiz mimarisi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu projesi AKM CSO Konser Salonu ve Koro Binaları Mimari Yarışması’nda birinci gelen Mimar Semra Uygur ve Özcan Uygur’a ait. Yapımı 1992 yılında planlanan ve 25 yıldan fazladır çalışmaları süren proje binası yumurta formunda tasarlanmıştır. Toplam 62 bin metrekare alana inşa edilen ve beş bloktan oluşan proje; iki bin kişilik konser salonu ve dünyada yalnızca birkaç örneği olan 500 kişilik küre biçimli müzik salonunu içeriyor. Orta bölümde ise fuaye alanı, diğer bloklarda ise koro çalışma ofisleri mevcut. Ayrıca 800 araç kapasiteli otopark da bulunmakta.

Modern Çözümler Sunuyor

Böyle devasa bir projede açık alan zemin uygulamaları için SUPPORT Pedestal Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri tercih edildi. Geçmişte ısı yalıtımı üzerine çakıl dökülerek inşa edilmiş sistem üzerine SUPPORT® Pedestal seviye ayarlı ayaklar, yalıtım katmanı üzerine serbest bir şekilde konduruldu. Mevcut düzeni kaldırmadan uygulanan bu sistem sayesinde fazladan maliyetin ve zaman kaybının önüne geçilmiştir. Aynı zamanda harçsız uygulama yapıldığından seviye ayarlı ayaklar arasında oluşan boşluklarda kablolama ve tesisat döşeme imkânı elde edilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 15:01
YORUM EKLE

Daikin

Peri

Dergiler