banner1322
x

Çözümleriyle yaşam kalitesini yükseltiyor

Peyzaj proje, planlama, tasarım, uygulama ve danışmanlık alanında faaliyet gösteren Green Life Peyzaj, çözümleriyle yaşam kalitesini yükseltiyor.

Çözümleriyle yaşam kalitesini yükseltiyor
Enerji Zirvesi

Başarılı çalışmalarıyla ismini duyurmuş bir marka olan Green Life Peyzaj, müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımıyla müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Temelleri 1992 yılında iç mekan ve kesme çiçekçilik alanında faaliyet göstermek üzere atılan, 1996 yılından sonra dış mekan uygulamalarına başlayan, 2007 yılında ise Hadımköy gişeler mevkiinde fidanlığını kurarak ve perakende olarak müşterilerine hizmet vermeye başlayan Green Life Peyzaj; 2013 yılında Yalova'da üretim tesisini faaliyete geçirerek önemli bir adım attı. 2014 yılında ise yerinin yeterli gelmemesi nedeniyle mevcutta bulunduğu arazi üzerine fidanlığını taşıyarak müşterilerine hizmet vermeye devam eden marka, sert peyzaj ve yumuşak peyzaja dair bütün kalemlerde imalat gerçekleştiriyor.  Otomatik sulama ve drenaj sistemi kurulumu, çatı bahçeleri, yerli ve ithal bitki temini, çim alan tesisi, sert zemin kaplamaları, süs havuzları imalatı, peyzaj proje, planlama, tasarım, uygulama ve danışmanlık konularında müşterilerine çözün sunan markanın çalışmalarını, Genel Müdür Nihat Paldun ile konuştuk. 

Kent ölçeğinde peyzaj sektörünün gün geçtikte daha da önem kazandığına dikkat çeken Paldun, beton blokların arasına gömülen insanların kent parklarında, meydanlarda biraz da olsa rahatladığını açıklıyor. Paldun, “Biraz diyorum, çünkü kentlerimiz planlama yapılmadan inşa edilmiş, halkın çoğu çarpık kentleşmeden nedeniyle ağaç gölgesine muhtaç kalmıştır. Biraz abartıyor olabilirim fakat bana göre böyle… Son zamanlarda yapılan düzenlemeler halkın yaşam kalitesini biraz daha artırdı; fakat yeterli değil.” Dedi.

Herkesin rahatça ulaşabileceği güvenli, sert zeminlere oranla kat ve kat fazla yumuşak alanların olduğu çok çeşitli rekreasyon faaliyetlere sahip alanlara ihtiyaç olduğunu önemle vurgulayan Paldun, yeşil alanların insan yaşamına kattığı değere dikkat çekti. İnsanların yorucu bir günün ardından yürüyüş yapabilmeleri, bisiklete binebilmeleri, eğlenebilmeleri, çimlere oturup dinlenebilmeleri için bu çalışmaların olması gerektiğinin altını çizen Paldun, “Yaşam kalitesi artsın, kentin havası temizlensin, gürültüsü azalsın.  Bizim en önemli görevlerimizden biri bu.  Bundan sonra yapılması gereken planlı şekilde ilerleyerek, kütle boşluk oranlarını göz önüne alarak, kent meydanlarına, parklara, yeşil alanlara ve kent ormanlarına önem vermek olacaktır. Biz çok geç kaldık fakat bundan sonra, ilk basamak olan planlamadan başlayarak, yaşam alanları tasarlanmalı ve inşa edilmelidir.” diye konuştu.

Green Life Peyzaj olarak bugüne kadar birçok önemli projeye çözüm sunduklarını ifade eden Paldun; İnanlar İnşaat’ın Terrace mix Projesi I. Etapın, Özyeğin Üniversitesi Alemdağ kampüsünün, Beyaz İnşaat’ın Liv Hospital Hastanesi-Topkapı Yerleşkesinin, Fom Grup’un İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsünün, Pelican Hill Evlerini, BC Grup’un Kuzey Irak Erbil’deki Mariot Hotel projesinin, BC Grup’un Erbil Park, Yalçınlar İnşaat’ın Göl Mahal Evlerinin, Kameroğlu İnşaat’ın Ihlamur Evlerinin, Mesa-Nurol’un Saklı Bahçe Konaklarının, Alkent 2000 Evleri projesinin, Kullar İnşaat’ın Lavinya Mimarsinan, Mes Turkuaz – Beyaz İnşaat – Mutlu İnşaat  ve Mes İnşaat ortak girişiminin West Side İstanbul ve ÖNTU ortak girişiminin Önay Life Rezidance projelerinin yaptıkları çalışmalar arasında yer aldığını açıklıyor.  

Beyazlar İnşaat’a ait Liw Hospital hastanesinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Paldun, “Bu projede sahadaki hafriyatın alınması ile işe başladık ve kodlamaların yapılmasına müteakip saha betonlarını döktük, peşinden büyük bir amfi inşaatı için kalıplar çakıldı, betonlar döküldü. Projede işçisinden peyzaj mimarına kadar hepimiz geceli gündüzlü çalışarak sorunlu bir eğimde güzel bir iş çıkardık. Peşinden drenaj işleri sulama işleri ve bitki dikimleri yapıldı. Tabii bu esnada sert zemin döşeme işleri yapılmaya başlandı. Bütün bu işler tamamlandığında, rulo çimleri serdik ve işi sonlandırdık. Sorunsuz bir şekilde tamamlanan bir şantiye oldu. Tabii bunda ekipler arası koordinasyonun sağlanmasının, malzemelerin zamanında tedarik edilmesinin ve güçlü şantiye kadrosunun önemli rolü vardı.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 21:04
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını