Çözümleri ile tekstilde boyahane suyunun kalitesini arttırıyor

Burkut Su Tekniği A.Ş. su arıtım sistemi, özel filtreler, ters ozmoz tekniği gibi çözümleri ile tekstil tesislerinde proses suyunu başarılı bir şekilde hazırlayarak, boyahane suyunun kalitesini arttırıyor.

Çözümleri ile tekstilde boyahane suyunun kalitesini arttırıyor
Endüstri 40 Zirvesi

Sektörde tecrübesi ve bilgi birikimiyle öne çıkan Burkut Su Tekniği A.Ş. sanayiye en doğru ve kaliteli çözümleri sunarak verimliliği arttırıyor. Markanın çözüm sunduğu üretim alanlarından biri de tekstil sektörü. Çözümleri hakkında bilgi veren Yük. Müh. Enis Burkut, boyanın kimyada olduğu gibi, kumaş boyaması sırasında kullanılan su içindeki tabii mineralleri de “kimya” olarak kabul etmenin doğru olduğunu, çünkü sudaki tabii minerallerin bazılarının boya ile birleştiğinde boyanın tonunu etkilediğini açıklıyor.

BURKUT SU TEKNİĞİ A.Ş.’DEN TEKSTİK SEKTÖRÜNE BAŞARILI ÇÖZÜM

Boyahane suyu kalitesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Burkut, gerektiği şekilde şartlandırmanın şart olduğunun altını çiziyor. Bir boyahanenin, bulunduğu organize sanayiinin klorlanmış suyunu kullanmak üzere firmalarından bir su arıtım sistemi talep ettiğini aktaran Burkut, önce suyun detaylı analizini yaptıklarını ve kumaş boya uzmanı ile su analizini beraberce inceleyip bu ham sudan ne kalitede bir proses suyu elde etmeleri gerektiği konusunda karar verdiklerini açıklıyor. Bu karara göre, özel filtreler ile ham suyun bir mikrona kadar filtrelenmesini sağladıklarını dile getiren Burkut, daha sonra ham suyu, ters ozmoz tekniği ile boyahaneye uygun hale getirdiklerini belirtiyor. Burkut, su arıtım cihazları arasındaki borulamayı da HDPE borular ile tamamladıklarını dile getirerek projede proses suyu hazırlama sisteminin başarılı bir şekilde çalıştığını açıklıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 21:23
YORUM EKLE

Legend Art

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını