banner1322
x

Covid-19 ile yalıtımın önemi daha da anlaşıldı

Covid-19 sürecinde sağlıklı bir yapı için kaliteli yapı malzeme kullanımının öneminin daha da iyi anlaşıldığını belirten Halimoğlu Fasarit Boya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı K. Ozan Kaya, konfor ve sağlık için su, ses ve ısı yalıtımının öne çıktığını aktarıyor.

Covid-19 ile yalıtımın önemi daha da anlaşıldı
Endüstrideara

Covid-19. Türkiye kademeli olarak çalışmaya geçti, yeni normale geçiliyor. Sizin düşünceleriniz neler? 

Hayat devam ediyor. Sonuçta bu süreçte fırına gittiğimizde ekmek almayı, markete gittiğimizde gıda almayı nasıl normal bulduysak, bunu talep ettiysek bizim müşterilerimiz de bizlerden ürün talep etmeye devam etti. Şu an bizim sektörümüzde de talepte ciddi bir atış oldu. Tüketici tarafında pandamı sürecinde ertelenen ihtiyaçlar talebe döndü. Bu süreçte üretimi tamamen durdurmadık hiç, teslim süreçlerimizde biraz uzama olmuştu bu süreçte. Şimdiyse tam zamanlı olarak üretimimiz devam ediyor. Ama önlemler en üst seviyeye çıktı elbette. Yemekhanede kullan-at tek kullanımlık malzemelere döndük. Kalabalığı azaltacak şekilde, iki parti çalışma sistemine geçtik. Bunu bir süre daha sürdüreceğiz. Pandemi sürecinde yapı malzemelerinin yapının önemini de anladık. 24 saatimiz evlerde geçiyor. 
Yaz aylarında bunu daha da hissedeceğiz. Klimaların çok çalışması önerilmiyor, ortamda virüs varsa bu virüsü başka insanlara da yayabileceği düşünülüyor. Filtre sistemleriyle temizlenmiş, geceden soğutulmuş mekanlar öneriliyor. Burada da yalıtım öne çıkıyor. Su ve gürültü yalıtımı da aynı şekilde değerli. 

Boya konusu da önemli. Özellikel hastanelerde antibakteriyel boya kullanılması önemli, değil mi?

Antibakteriyel boya virüse karşı koruyucu bir boya değil tabii. Kimi markalar bunu fırsata çevirmeye çalışıyor, bunu doğru bulmuyorum. Antibakteriyel boya daha sağlıklı duvarlar sağlıyor ama tabii ki koronavirüse karşı herhangi bir etkisi yok.  
 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 07:56
YORUM EKLE

Legend Art

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını