banner1322
x

COVİD-19 İLE VİLLALARA TALEP ARTTI

Kovid-19 salgını sürecinde yerli ve yabancı turistler, daha izole olan yaşam alanlarını tercih etmeye başladı. Bu durum özellikle Antalya’da villalara olan talebi artırdı.

COVİD-19 İLE VİLLALARA TALEP ARTTI
Endüstrideara

Kovid-19 ile birçok sektörde alışkanlıklar değişmeye devam ediyor. Turizmin merkezi olan Antalya, yılın 11 ayında yaklaşık 3,5 milyon yabancı turisti ağırlayarak bir kez daha turizmin gözdesi oldu Pandemi ile artan villa turizmine olan talep kendisin Antalya’da a gösterdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin Antalya'da villa turizminin yüzde 85'inin Kaş ve Kalkan bölgesinde gerçekleştiğine işaret ederek, turizm sektörünün salgın nedeniyle kötü bir sezon geçirdiğini ancak aldığı önlemlerle Türkiye'ye örnek olduğunun altını çizdi.  

2021 YILINDA DA TALEPLER VİLLA TURİZMİNE YÖNELİK 

Bu yıl yapılan çalışmaların gelecek sezon için de bir referans olacağını ifade eden Perçin, villa turizminde güzel bir sezon geçtiğinin altını çizerek gelecek yıl için beklentilerinin yüksek olduğunu kaydetti. Kaş bölgesinde 600 villaya kiralama hizmeti veren turizm ve inşaat firması sahibi İzzet Kara, seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasıyla kentte turizmin hareketlendiğini söyledi. Yaz dönemine Kaş’a olan ilgiye dikkat çeken Kara, bu talepte villaların izole imkanı sunmasının rolünü anlattı. Bölgeye özellikle yabancı turistlerin ilgisinin yoğun olduğunu, İngilizler başta olmak üzere Avrupa ülkelerinden turistin talep gösterdiğini kaydetti. Aralıkta dahi müşteri ağırlamaya devam ettiklerini aktaran Kara, gelecek yaz sezonu için rezervasyonların başladığını vurgulayarak taleplerin şimdiden iyi olduğunu aktardı. Kara, 2020'den daha fazla turistin gelmesini öngördüklerini dile getirdi. (aa)
 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 13:25
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını