COSMO POLYMERS’DEN PRESTİJ PARK KONAKLARI’NA ÇÖZÜM

Cosmo Polymers, nefes alma ve elastik özelliğiyle öne çıkan Hypertectum AR ürünüyle Ünsal Yapı’nın gerçekleştirdiği Prestij Park Konakları’na sağlıklı ve uzun ömürlü çözüm sundu.

COSMO POLYMERS’DEN PRESTİJ PARK KONAKLARI’NA ÇÖZÜM
Endüstri 40 Zirvesi

Yapı kimyasalları sektörünün tecrübeli isimleri arasında yer alan Cosmo Polymers, ürün ve hizmet kalitesiyle prestijli projelerin tercihi olmaya devam ediyor. Markanın çözüm sunduğu projelerden biri de Prestij Park Konakları. Ünsal Yapı’nın gerçekleştirdiği Prestij Park Konakları’nda Cosmo Polymers’in Hypertectum AR isimli ürünü kullanıldı. Nefes alma, yüksek geçirmezlik özelliğine sahip olan 
Hypertectum AR, projenin otopark üstü ve teraslarında kullanılarak suya karşı geçirimsiz kılındı. Projede toplamda 7000 metrekare alanda kullanılan Hypertectum AR, yapıyı suya karşı dirençli kılarak kullanım ömrüne fayda sağladı.

NEFES ALMA ÖZELLİĞİYLE YAPI SAĞLIĞINA KATLI SAĞLIYOR

Hypertectum AR, nefes alma özelliğinin yanı sıra elastik yapısıyla da kullanıldığı yapıların sağlıklı olmasına katkı sağlıyor. Tek bileşenli poliüretan likit su izolasyon membranı olan Hypertectum AR’nin içeriği diğer doğal etkenlerin yanı sıra kimyasal, mekanik ve termal açıdan malzemeye mükemmel direnç gücü veren saf elastomerik hidrofobik poliüretan reçine ve özel inorganik dolgu maddelerine dayanıyor. 

MÜKEMMEL SEVİYEDE TERMAL DİRENÇ

Uygulandığında herhangi bir birleşme noktasına veya sızıntı ihtimaline yer vermeyen tek parça halinde bir membran oluşturan ürün, aynı zamanda mükemmel termal dirence sahip.  Bu özelliğiyle ürün asla yumuşamayan Hypertectum AR’nin, maksimum servis ısısı 80 °C, maksimum şok ısısı 200 °C’dir. Aynı zamanda soğuğa karşı dirençli olan ürün -40 °C’ a kadar elastikiyetini korumaktadır. 
Gerilme, yırtılma ve aşınma mukavemeti yüksek olan Hypertectum AR’nin, su buharı geçiriminde etkin olması sebebiyle film nefes aldığından kat altında nem birikimi oluşmaz. Ayrıca su izolasyonu yapılan yüzey üzerinde yürünebilmesiyle de uygulama yapılan alanda kolaylık sağlar. 


 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 11:38
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını