CLIVET’İN YENİ İNOVASYON MERKEZİ AÇILDI

Form Endüstri Ürünleri A.Ş.’nin Türkiye distribütörü olduğu Clivet, yenilikçi bir ürün yelpazesi sunmak amacıyla yeni teknolojik İnovasyon Test Merkezini hizmete açtı.

CLIVET’İN YENİ İNOVASYON MERKEZİ AÇILDI
Endüstri 40 Zirvesi

Form Endüstri Ürünleri A.Ş’nin Türkiye distribütörü olduğu Clivet’in müşterilerine yenilikçi bir ürün yelpazesi sunmak için yeni İnovasyon Test Merkezi inşaa edildi. Tamamen Clivet çalışanları tarafından tasarlanan merkezin hayata geçmesi için 4 milyon Euro değerinde yatırım yapıldı. 

İnovasyon Test Merkezi ile tüm ürünlerin kalitesini ve geliştirme hızını artırılması hedefliyor. Bu merkezde 90'dan fazla Ar-Ge çalışanı hem üretilen cihazların test edilmesi hem de pazarın değişen taleplerini karşılamak için yeni ürün gelişimi konusunda çözümler üretiyorlar.

HER TÜR TEST İÇİN MODÜLER KAPASİTE 

İnovasyon Test Merkezi’nde 6 yeni test odası bulunuyor. Yeni testler ile Clivet, -20°C'den +60°C'ye kadar olan hava sıcaklıklarında, 2.5 MW'a kadar olan üniteler için daha fonksiyonel performans, akustik, titreşim ve stres testleri gerçekleştirebiliyor. Bu sayede tüketicilerin makinelerin en zorlu koşullarda bile çalıştıkları görülebiliyor. En büyük boyutlu test odası, iki bölüme ayrılabildiği gibi daha fazla kapasite için bir bütün olarak da kullanılabiliyor. Bu yeni merkez, Clivet fabrikasında bulunan konut birimleri için 8 test odasını tamamlama görevini de üstleniyor.

YENİ GÜÇ İSTASYONU 

Laboratuvarı desteklemek için, 1 MW’lık bir fotovoltaik sisteme bağlı yeni bir 6 megawatt'lık elektrik santrali de inşa edildi.
 

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını