CK ENERJİ BOĞAZİÇİ ELEKTRİK ENERJİ RAPORU SONUÇLARINI AÇIKLADI

CK Enerji Boğaziçi Elektrik, Gayrimenkulün Enerjisi Raporu'nun önemli satış başlarını paylaştı. 2021 yılının ilk dokuz aylık sonuçlarını içeren raporda bölgelerin büyüme değerleri de ele alındı.

CK ENERJİ BOĞAZİÇİ ELEKTRİK ENERJİ RAPORU SONUÇLARINI AÇIKLADI
Endüstrideara

2020’nin ilk dokuz ayında pandeminin etkisi ile büyük ölçüde ertelenen taşınma hareketi bu yılın ilk dokuz ayında yeniden canlandı. İstanbul Avrupa Yakası’nda taşınma sayısı geçen yılın ilk dokuz ayına göre yüzde 16 artışla 426 bin 408’e ulaştı. Yılın ilk dokuz ayında elektrik tüketiminde de canlanma görüldü. En büyük artış yüzde 19 ile Beylikdüzü, yüzde 15 ile Büyükçekmece’de yaşandı.
 
2021 yılının ilk dokuz ayında satılık ve kiralık gayrimenkule olan talep CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in yeni abonelik rakamlarına da yansıdı. Okullarda yeniden yüz yüze eğitime geçilmesinin de etkisi ile 24 yaş altı yeni abonelerin sayısı arttı. 2020 yılının ilk dokuz ayında 24 yaş altı yeni abone sayısı 26 bin 474 iken, bu yılın ilk dokuz ayında yüzde 45,2 artışla bu sayı 38 bin 449’u ulaştı.
 
CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in 2016 yılından bu yana düzenli olarak hazırladığı Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nun 2021 yılı dokuz aylık sonuçları açıklandı. Rapora göre yılın ilk dokuz ayında pandemiyle mücadele kapsamında sınırlamaların devam etmesine rağmen İstanbul Avrupa Yakası’nda taşınma sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak 426 bin 408’e ulaştı. Elektriğe olan talebin de yükseldiği bu dönemde okullarda yüz yüze eğitime geçilmesinin de etkisi ile 24 yaş altı yeni aboneliklerdeki artış dikkat çekti. 
 
İstanbul Avrupa Yakası’ndaki taşınma hareketi, tüketim rakamları ve şehirdeki doluluk oranı gibi pek çok değerli veriyi kapsayan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nu değerlendiren CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, “Teknolojiye yaptığımız yatırımla abonelerimizin taşınma hareketlerini yakından takip ederek onların talep ve şikayetlerine hızla yanıt veriyoruz. Gayrimenkulün Enerjisi Raporumuz, bu yılın ilk dokuz ayında pandemiye rağmen taşınma hareketinin yeniden canlanırken elektrik tüketim rakamlarında da artışlar gözlendi. Avcılar, Bağcılar dışında Avrupa Yakası’ndaki tüm ilçelerde elektrik tüketimi yükseldi. Bu raporumuzda ilk kez yeni abonelerimiz içinde yer alan gençlerin ev sahipliği ve kiracılık durumları ile en çok hangi ilçeleri tercih ettiğini gösteren veriler de yer verdik. 24 yaş altı abonelerimizin sayısında bu yılın ilk dokuz ayında geçen yıla göre hem ev sahipliği hem de kiralamada büyük bir artış yaşandığını gördük. Bu gelişmede okullarda yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi ve pandemi sürecinde memleketlerine giden gençlerimizin geri dönüşünün etkili olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.
 

İKİNCİ EL GAYRİMENKULDE TAŞINMA SAYISI YÜZDE 21 YÜKSELDİ

CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nda geçen yıl ciddi oranda gerileyen taşınma sayılarının yeniden artışa geçtiği gözlendi. Rapora göre İstanbul Avrupa Yakası’nda 2020 yılının ilk dokuz ayında 367 bin 408 olan toplam taşınma hareketi yüzde 16 artarak 426 bin 408’e çıktı. Yılın ilk dokuz ayında ikinci el gayrimenkulde yoğun bir hareket yaşandı. 2020 yılının ilk dokuz ayında pandeminin etkisiyle 274 bin 580’de kalan ikinci el gayrimenkuldeki taşınma sayısı yüzde 21 artışla 332 bin 267’ye ulaştı. Yeni konuta geçişte ise 2020 yılının ilk dokuz ayına göre yüzde 1,3’lük bir artış gözlenirken 94 bin 141 konutun kapısı ilk kez açıldı. 
 

YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını