CİROSUNU YÜZDE 30 ARTIRDI, YATIRIMA DEVAM EDECEK

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Akbal, Fuzul Grup'un 2020 cirosu önceki yıla göre yüzde 30 arttığını belirterek salgın sürecinde dahi ara vermedikleri yatırım ve çalışmaları 2021'de de sürdüreceklerini söyledi.

CİROSUNU YÜZDE 30 ARTIRDI, YATIRIMA DEVAM EDECEK
Endüstrideara

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, 2020'de grubun cirosunun önceki yıla göre yüzde 30 arttığını belirterek, salgın sürecinde dahi ara vermedikleri yatırımları ve çalışmalarını 2021 boyunca da sürdüreceklerini bildirdi. Akbal, salgın nedeniyle 2020'nin, tüm dünyada zorlu geçtiğini ve bu mücadelenin devam ettiğini, normalleşmeyle birlikte atılan adımlar ve başlatılan kampanyaların gayrimenkul ve otomotiv sektörü ile ekonomiye çok olumlu katkı sağladığını kaydetti.

Konut satışında yaklaşık 1,5 milyon adetle tüm zamanların rekorunun kırıldığını anımsatan Akbal, "Küresel krize rağmen bugün geldiğimiz noktada Türkiye'nin bu süreci iyi yönettiğini, sektörel anlamda da emeklerimizin karşılığını aldığımızı söyleyebilirim." dedi. Akbal, bu durumun 2021'e daha umutla bakmalarını sağladığını ifade ederek, bu mücadeleyi hep birlikte, dayanışma içerisinde kazanacaklarına inandıklarını, ülke ekonomisinin 2020'nin ikinci yarısında yakaladığı ivmeyi artıracağını söyledi.

Fuzul Grup'un 2020 cirosunun önceki yıla göre yüzde 30 arttığını belirten Akbal, konut satışlarında yabancının payının yüzde 21,7, yerlinin ise 78,3 olduğunu bildirdi. Akbal, salgın sürecinde dahi ara vermedikleri yatırım ve çalışmaları 2021'de sürdüreceklerini kaydetti.

AYNI MOTİVASYONLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Mahmut Akbal, İstanbul Başakşehir projelerinin dördüncü etabı olan "Air Başakşehir"i satışa çıkardıklarını ifade ederek, FuzulEv tarafında, bir yandan şube ağını genişletmeye devam ederken diğer yandan da çekilişlerle insanların ev hayalini gerçekleştirdiklerini söyledi. Yabancıya konut satışında Nevita olarak kurdukları ağın, geliştirdikleri network sayesinde Türkiye'ye "doğrudan" yatırım sağlamaya devam ettiğini aktaran Akbal, 2021 yılında grup çatısı altındaki tüm şirketlerle çalışmalarına aynı motivasyonla devam edeceklerini belirtti. Türkiye'nin potansiyelinin farkında olduklarını ve 2021 için yatırım planlarını bu farkındalıkla yönetmeye devam ettiklerini kaydeden Akbal, ülke ve vatandaşa katma değer sağlayacak çalışmaları önceliklendirdiklerini anlattı.

FAİZLERİN DÜŞMESİ SEKTÖRE ESKİ HAREKTLİLİĞİNİ GERİ KAZANDIRACAK

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Akbal, insanların konut alımında önlerindeki en büyük engelin yüksek fiyat ve yüksek faiz olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu: "FuzulEv'in bu konudaki çalışmaları devam ediyor. Türkiye'de orta ve alt gelir grubundaki insanları faizsiz, peşinatsız, kredisiz (FPK) sistemiyle ev sahibi yapıyoruz. FPK sistemine dahil olan vatandaşımız, her ay zorlanmadan kira öder gibi ödemelerini yaparak banka kredisi ve faizinin yarattığı yüklerle uğraşmadan, tasarruf ederek, en maliyetsiz ve güç birliği içeren modelle ev sahibi oluyor."Akbal, genel konut satışlarında ise faizlerin tekrar aşağılara gelmesi halinde eski hareketliliğin yeniden yakalanabileceğini, salgının daha fazla uzamamasının da bu hareketliliğe önemli katkı sunacağını kaydetti. (AA)

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 11:24
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını