Cirosunda yüzde 35 artış gerçekleşti

Türkiye çimento sektörünün öncülerinden olan Çimsa, 2018 yılının ilk 6 aylık dönemine ait net karını 117.436.245 TL, cirosunu ise 853.343.771 TL olarak açıkladı.

Cirosunda yüzde 35 artış gerçekleşti
Endüstri 40 Zirvesi

46 yıllık tecrübesi ve Türkiye’nin Sabancısı’ndan aldığı güç ile Çimsa, yılın ilk 6 ayında karlı büyüme yolculuğunu sürdürdü. Paylaşılan finansal verilere göre Çimsa’nın 6 aylık cirosu 853.343.771 TL; net karı ise 117.436.245 TL olarak kayıtlara geçti.

ÜLKE EKONOMİSİNE VE TOPLUMA DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYORUZ

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, “Geride bıraktığımız ilk 6 ay Yurt içi ve yurt dışı piyasalarda yürüttüğümüz yoğun çalışmaların neticesinde, güçlü ekonomik performansımızı taçlandırdığımız, emeklerimizin meyvesini topladığımız bir dönem oldu. Türkiye İhracatçılar Birliği’nin (TİM) 25. Olağan Genel Kurulu kapsamında düzenlenen Türkiye İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde, 2017 yılında yaklaşık 103,8 milyon ABD Doları tutarında gerçekleştirdiğimiz ihracat ile çimento, cam, seramik ve toprak ürünleri sektörünün ilk üç firması arasında yer aldık. Bunun yanı sıra Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında ilk 100 şirket arasında yer alarak, ekonomik gelişmeye sağladığımız katkıyı gözler önüne serdik” dedi. Özhatay konuşmasının devamında,“Attığımız adımlarla, Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörünün global oyuncusu olarak şirketimizi geliştirmenin yanı sıra, insan hayatına ve çevreye yatırım yaparak, kalıcı değer yaratma misyonuyla hareket ediyoruz. Bu anlamda Niğde’de 8 yıldır devam eden ve bu yıl da ilk kez Kayseri’de gerçekleştirilen ‘Yaz Çocukları’ projemiz ile fabrika çalışanlarımızın çocukları ve civar köylerde ikamet eden toplam 863 çocuğun fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkı sağlanmasına destek olduk. Ayrıca, fabrika çalışanlarımızın desteği ile Niğde Geri Dönüşüm Parkı’nda atıkların ekolojik dengeyi bozmayacak şekilde geri kazanımını sağladık. Bütün bu çalışmalarla hedefimiz, yaşadığımız toplum için değer üretmektir” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 09:50
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını