banner1322
x

Çimsa’dan yılın ilk yarısında 812 milyon TL net satış geliri

Sabancı Holding iştiraki Çimsa’nın, bu yılın ilk altı aylık döneminde net satış geliri 812 milyon TL, net kârı ise 23,2 milyon TL.

Çimsa’dan yılın ilk yarısında 812 milyon TL net satış geliri
Endüstrideara

Sürdürülebilir yaklaşımı ve yenilikçi yüzüyle öne çıkan Çimsa, bu yılın ilk yarıyılında 812 milyon TL net satış geliri, yaklaşık 23,2 milyon TL de net kâr elde etti. 

Çimsa olarak bu yılın ikinci çeyreğinde büyüme hedeflerini sürdürdüklerini belirten Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan, ilk çeyreğe kıyasla satışlarının yüzde 42 artığını açıkladı. Faaliyet kârlarının ise yüzde 9 büyüdüğünü dile getiren Özcan, yurt dışı satışlarında büyümeyi sürdürerek yılın ilk yarısında, geçtiğimz yılın aynı dönemine göre yüzde 48 üzerinde bir artış yakaladıklarını vurguladı.

Özcan, beyaz çimento ve özel ürünlerde yarım asra yaklaşan bilgi birikimine ve güçlü bir Ar-Ge’ye sahip olduğunu aktardı. Özcan, Çimsa’nın bugün, uluslararası pazarda ihracat yapma kapasitesinin güçlü pazarlama ağı ve son dönemde hayata geçirdikleri yatırımların sonucunda artan be¬yaz çimento kapasitesiyle de yurt dışı pazarların yanı sıra iç piyasada etkinliğini arttırmaya ve sağlıklı marjlarla büyümeye devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 16:04
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını