banner1322
x

ÇİMKO ÇİMENTO’NUN NARLI VE BARTIN FABRİKALARI İLK 3’TE YER ALDI

SANKO Holding şirketlerinden ÇİMKO’nun Narlı ve Bartın Fabrikalarının İş Sağlığı ve Güvenliği konusundaki performansları Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) tarafından ödüle layık görüldü.

ÇİMKO ÇİMENTO’NUN NARLI VE BARTIN FABRİKALARI İLK 3’TE YER ALDI
Enerji Zirvesi

ÇEİS 2021 Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri’nde, 47 fabrikanın katılımıyla gerçekleşen değerlendirmenin sonucunda, en iyi performans gösteren ilk 3 fabrika arasında ÇİMKO’nun Narlı ve Bartın’daki fabrikaları yer aldı. ÇİMKO Çimento Adıyaman Fabrikası ise sıralamada ilk 5’te yer aldı.

"ÇALIŞANLARIMIZIN İŞ SAĞILIĞI VE GÜVENLİĞİ HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZDİR"

Çimko Çimento ve Beton A.Ş. Genel Müdürü Dr. Önder Kırca, doğaya ve insana saygılı üretime her zaman önem verdiklerinin altını çizerek “Üretim süreçlerimizde her zaman çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğini sağlamak önceliğimizdir” dedi.
Çevreye ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini vurgulayan Kırca, “Çimento sektöründe 1995 yılından bu yana faaliyet gösteriyoruz ve ÇİMKO ile yıllık 5,3 milyon ton klinker üretimi, 9,4 milyon ton çimento öğütme kapasitesine sahibiz. İş sağlığı ve güvenliği konusundaki hassasiyetimizi her dönem istikrarlı şekilde sürdürdük. Tüm süreçlerimizde kalite, iş sağlığı ve güvenliği ile sürdürülebilirlik odaklı hareket ediyoruz" dedi.

"FABRİKALARIMIZIN ÖDÜLE DEĞER GÖRÜLMESİ BİZLERİ GURURLANDIRDI"

Ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı sunmak ve her alanda sürdürülebilirliği sağlamak için büyük bir özveriyle çalıştıklarını ifade eden Dr. Kırca, “Fabrikalarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sergilediği performansın ÇEİS tarafından ödüle değer görülmesi bizleri gururlandırdı. İş sağlığı ve güvenliği konusundaki hassasiyetleri için tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 07:42
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını