CIAT Soğutma Grupları’dan enerji ve çevre dostu çözümler

CIAT Soğutma Grupları, Aldağ güvencesiyle tüm uygulamalar için enerji ve çevre dostu seçenekler sunuyor.

CIAT Soğutma Grupları’dan enerji ve çevre dostu çözümler
Robot Zirvesi

Soğutmaya dair tüm uygulamaları kapsayacak şekilde tasarlanan CIAT Soğutma Grupları ürün yelpazesi; yüksek teknoloji, Endüstri 4.0’a mükemmel uyum, enerji verimliliği ve çevresel sürdürülebilirlik, sınırsız seçenek, kolay montaj ve sorunsuz işletimin yanı sıra pek çok avantajı beraberinde getiriyor. CIAT’ın hava soğutmalı su soğutma grupları; 40 kW kapasiteden başlayarak 1.490 kW kapasiteye kadar soğutma ihtiyacını karşılayabilecek üç geniş seriden oluşuyor: AQUACIAT, AQUACIATPOWER ve POWERCIAT. CIAT’ın su soğutmalı grupları da DYNACIAT, DYNACIATPOWER ve HYDROCIAT serileri ile 20 kW kapasiteden 1.750 kW kapasiteye kadar soğutma ihtiyaçlarını karşılıyor. Her bir seride, uygulamanın gereksinimlerine göre özelleştirilebilen bileşen seçenekleri mevcut. CIAT Soğutma Gruplarında ses seviyesi de, yine talebe göre belirlenebiliyor. -4 dB (A)’den -12 dB (A) aralığında; düşük, ekstra düşük ve süper düşük ses seviyesi belirleme esnekliği ile çevresel gürültü kirliliğinin önüne geçilebiliyor. Benzer biçimde enerji verimliliği için de opsiyonlar mevcut. Yüksek ESEER (European Seasonal Energy Efficiency Ratio-Avrupa Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı) ve SCOP (Seasonal Coefficient of Performance-Mevsimsel Performans Katsayısı) değerlerine sahip CIAT soğutma grupları, soğutma yükü ihtiyacına göre sağlayacağı kapasiteyi otomatik olarak ayarlayabilir. Tercih edildiğinde, elektronik genleşme valfleri, değişken hızlı fan motorları sayesinde enerji verimliliğinde seviye daha da yükseltilebiliyor. 

OTOMASYON KONUSUNDA EŞSİZ OLANAKLAR SUNUYOR

CIAT Soğutma Grupları, otomasyon konusunda eşsiz olanaklar sunuyor. Connect Touch yönetim, gerçek zamanlı izleme ve denetime ilişkin sezgisel sistemleri sayesinde enerji tasarrufu, işletme giderlerinin düşmesi, daha az servis ve bakım ihtiyacının yanı sıra bina otomasyon sistemlerine de mükemmel uyum vadediyor. Standart olarak Modbus protokolü üzerinden iletişim sağlayan soğutma grupları için, opsiyonel olarak LON veya BACNET protokolleri seçenekleri de bulunuyor. Hata uyarıları, bakım konusunda hatırlatma mesajları, enerji tüketimi izleme bilgileri sayesinde uzun ömürlü, ekonomik ve sorunsuz işletilebilen bir sistem, müşteri memnuniyeti en üst seviyeye taşıyor.

Tamamen alüminyum mikro kanallı serpantin teknolojisi ve sert lehimli plakalı ısı eşanjörü, yine daha uzun hizmet ömrünün dayanakları arasında yer alıyor. Bu teknoloji, standart bakır veya alüminyum serpantinlere göre yüzde 50'ye kadar daha az soğutucu akışkan kullanarak daha iyi bir termal performans sağlıyor. Ayrıca yine bu teknoloji sayesinde yüksek korozyon dayanımı, geri dönüşümünde düşük çevresel etki, daha az sert lehim noktası, daha kolay temizlik ve bakım avantajlarını da beraberinde sunuyor. Çok geniş bir çalışma sıcaklığı aralığına sahip oluşu ve koruyucu sistemlerle donatılması sayesinde her türlü iklim koşulunda, aynı dayanıklılık ve performans başarısını gösterebiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 15:19
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını