banner1322
x

ÇEVRECİ ÇÖZÜMÜYLE 244 HANEDE VERİMLİLİĞİ ARTIRDI

Daikin, Mesa’nın Bodrum Demirbükü projesinin tercihi oldu. Projede Daikin Altherma Isı Pompası kullanılarak çevreci bir çözüm üretildi.

ÇEVRECİ ÇÖZÜMÜYLE 244 HANEDE VERİMLİLİĞİ ARTIRDI
Makine Zirvesi

Farklı büyüklük ve tipteki 48 villa, 196 rezidans ve sosyal tesislerden meydana gelen Mesa Bodrum Demirbükü, çevreci özelliyle öne çıkan bir proje. Reverse osmos deniz suyu arıtma sistemiyle su ihtiyacının karşılandığı projede, MBR arıtma sistemiyle de pis sular en son teknikle arıtılıp, sahil peyzajında kullanılarak maksimum verimlilik sunulmuş. Su ve ısı izolasyonunun en etkin biçimde yapıldığı projede tercih edilen Daikin Altherma Isı Pompaları ise ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak su eldesini sağlıyor.  

FOSİL YAKITLARIN HAKİMİYETİNE SON VERİYOR

Mesa Bodrum Demirbükü projesinin iklimlendirme çözümünde kullanılan ve geleceğin teknolojisi olarak gösterilen Daikin Altherma Isı Pompası, yenilebilir  enerji kullanımı ile fosil yakıtların hakimiyetine son veren, düşük CO2 salınımı ve atık baca gazı üretmeyen çevreci özelliklerinin yanı sıra sağladığı yüksek tasarruf ve mükemmel konfor ile de projenin konseptiyle tam anlamıyla örtüşüyor. Özellikle doğalgazın olmadığı mahallerde mükemmel bir çözüm olarak öne çıkan Daikin Altherma, fosil yakıtların hakimiyetine son veren bir sistem. 

PROJEDE HANGİ ÜRÜNLER KULLANILDI?

Farklı tip ve büyüklüklerde 48 villa, 196 rezidans ve sosyal tesislerden oluşan projenin her bölümünün iklimlendirmesinde Daikin Altherma Isı Pompası kullanıldı. Daikin’in teknik üstünlüğü ve ürün gamının genişliği sayesinde her konut tipine uygun çözümler üretildi. Isı pompası yardımı ile evlerin hem kullanım sıcak su ihtiyacı hem de ısıtma ve soğutma ihtiyacı karşılandı. Isı pompası kaynak olarak kullanılarak yerden ısıtma uygulaması ile ısınma, fancoil yardımıyla da soğutma çözümü elde edildi. Projede, hava  kaynaklı, düşük sıcaklık serisi, split tip, boylerli iç üniteler ve ısı pompalı monoblok boyler ile Daikin gizli tavan tipi f ERHQ - EHVX (ısı pompası), SERHQ - SEHBX (büyük kapasite ısı pompası), EKHH260 - monoblok su ısıtıcı ısı pompası ve FWAancoil kullanılarak hem konfor hem tasarruf sağlandı. 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 18:20
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını