banner1322
x

"CEPHE MALZEMELERİNDEKİ BECERİLER GELİŞTİRİLEBİLİR"

Motto Mimarlık firmasından Heves Beşeli ve Onur Özkoç, cephe malzemelerindeki bazı becerilerin geliştirilebileceğine işaret etti.

"CEPHE MALZEMELERİNDEKİ BECERİLER GELİŞTİRİLEBİLİR"
Endüstri 40 Zirvesi

Motto Mimarlık firmasından Heves Beşeli ve Onur Özkoç, “Cephe malzemelerinin daha esnek kullanılabilme ve yeniden yorumlanabilme becerileri geliştirilebilinir” dedi.

Beşeli ve Özkoç, ST Endüstri Medya'ya açıklamalarda bulundu:

“Öncelikli olarak bölgede kolay ulaşılabilen ve uygulanan bir malzeme olmasına dikkat ediyoruz. Bu şekilde, bir taraftan gömülü enerjisi düşük, yerel kaynaklar ve iş gücüyle üretilebilecek malzemelere öncelik verirken bir taraftan da yatırımın ekonomik yükünü azaltmış oluyoruz. Alternatiflerin çok olduğu metropollerde ise yapının bulunduğu bağlam ve ihtiyaçları belirleyici oluyor. Öte yandan, malzemenin üretim metodları ve kaynak tüketimi her zaman önemli birer kriter olarak seçimlerimizde etkisini göstermekte. Cephe teknolojileri pek çok kulvarda önemli araştırma potansiyelleri içeriyor, dolayısıyla bu konuda çok odaklı bir cevap vermek mümkün değil. Bu yüzden, genel bir bakış açısıyla cephe malzemelerinin daha esnek kullanılabilme ve yeniden yorumlanabilme/dönüşebilme becerilerinin geliştirilebileceğini düşünüyoruz. Ek olarak, cephelerin (henüz verimli kullanılamayan) enerji üretme potansiyeli de gelişmeye açık ve oldukça heyecan verici bir konu.”
 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 08:53
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını