ÇATILARDA SU YALITIMI İÇİN ÖZEL ÇÖZÜMLER

Baka Yapı Malzemeleri ürün gamında yer alan kaliteli, UV dayanımı yüksek GE & Momentive Nötr SCS 9100F Cephe Derz Dolgu Silikonları ile cam çatılara (Skylight sistemler) çözüm sunuyor.

ÇATILARDA SU YALITIMI İÇİN ÖZEL ÇÖZÜMLER
Endüstri 40 Zirvesi

Temelleri 1992 yılında İstanbul’da atılan Baka Yapı Malzemeleri İnşaat A.Ş., inşaat sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Uluslararası kabul gören standart belgelerine sahip yüksek performanslı malzemeleriyle öne çıkan Baka Yapı Malzemeleri’nin yalıtım amaçlı hizmet verdiği uygulama alanlarından biri de cam çatılar (Skylight sistemler).

Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan cam çatılar, yapıların iç alanlarını gökyüzüyle bütünleştirmesiyle hem fonksiyonel hem de estetik bir çözüm sunuyor. Müstakil evlerin dinlenme alanlarının yanı sıra AVM’lerde de tercih edilen cam çatıların dış hava koşullarına maruz kalması sebebiyle doğru çözümlenmesi önemli. Skylight sistemlerinin yağmur, dolu gibi hava koşullarının yanı sıra güneş ve rüzgar gibi etkenlere karşı da yalıtımlarının mukavemetli olması gerek. Çam çatılarda kullanılacak yapı ve izolasyon malzemelerin bu mukavemeti sağlamasında rolü büyük. Nitekim cam çatıların birleşim noktalarında ya da cam arası derzlerinde kullanılacak yalıtım silikonlarının özellikleri büyük önem kazanıyor.

MAKSİMUM VERİMLİLİK SUNUYOR

Baka Yapı Malzemeleri geniş ürün gamı ile skylight sistemlerde maksimum verimlilik sunuyor. Dış hava koşullarına çok fazla maruz kalan cam arası derzleri için UV dayanımlı , yüksek performanslı ve Weatherseal özellikli GE & Momentive ürünleri ile hizmet veriyor. Firma Türkiye distribütörü olduğu Momentive markasının Nötr Cephe Silikonu SCS 9100F derz dolgu silikonları ile bu uygulama alanına doğru ürünü sunuyor. Baka Yapı Malzemeleri aynı zamanda yarı kapaklı cam çatılar için de kapakların altında kullanılmak üzere  İthal Foilbant markalı ve yırtılmaz folyo özellikli  Alüminyum Folyolu Yalıtım Bantlarını da bu sistemlere dahil edilmesi gerektiğini önemle vurguluyor. Baka Yapı Malzemeleri Satış ve Pazarlama Şefi Murat Teksürer, bahsedilen ürünlerin yani  Yarı Kapaklı Skylight Sistemlerinde yatayda SCS  9100F derz dolgu silikonlarının doğru kullanımı ve düşeyde ise kapak altına Foilbant ın doğru kullanımı ; Skylight sistemlerinin su yalıtımı amaçlı detaylarına büyük bir katkı sağladığını ifade ediyor. Türkiye’nin tüm şehirlerine distribütörlüğünü yaptıkları markalarla hizmet verdiklerini ifade eden Teksürer, müşterilerine sundukları en önemli avantajın çözüm odaklı yaklaşımları olduğunu vurguluyor. Projenin detaylarını dikkate alarak maksimum fayda sağlayacak malzemeyi müşterilerine sunan markanın amacının, malzemenin satışını gerçekleştirmek değil doğru çözümü sunmak olduğunu belirten Teksürer, “Bu nedenle satışını yaptığımız tüm yapı malzemelerinde sertifikaları bulunan önde gelen markaları ile çalışıyoruz. Ürünlerimiz suya, neme, dış hava koşullarına ve UV ye karşı yalıtım sağlayan ürünlerden oluşuyor. Aynı zamanda stoklu çalışarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap veriyoruz.” diyor.

YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını