banner1339
x

Cathay Group’un odağında yeni projeler var

Cathay Group’un yeni geliştireceği projeleri ele alırken ‘lokasyon, yenilik ve tasarım’ özeline odaklandığını ifade eden Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, Başakşehir'de kendi arsaları içerisinde önümüzdeki vadede yeni bir proje geliştirmeyi öngördüklerini açıklıyor.

Cathay Group’un odağında yeni projeler var
Endüstri 40 Zirvesi

Hayata geçirdiği projelerde sürdürülebilirliği gözeten Cathay Group, birçok yönüyle örnek teşkil eden işlere imza atıyor. İstanbul Ataköy’de yükselen ve 175 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Nivo Ataköy markanın bu projeleri arasında yer alıyor. 12 bin 689 metrekare arsa üzerinde 17 katlı iki bloktan oluşan pojede toplam 314 konut bulunuyor. Blokların alt katlarında üç kat ticari alan, üst katlarda ise 16 kat home/ofis rezidans katları yer alıyor. Proje hakkında konuştuğumuz Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, 55 ile 160 metrekare arası değişen 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri sunduklarını açıklıyor. Ataköy’e yatırım yapmanın modası geçmeyen bir seçim olduğunu belirten Tuğsuz, “Nivo Ataköy ise sadece konumuyla değil kalitesi ve çağdaş yapısıyla benzer projelerden ayrılıyor. 3 bin 500 metrekaresi yeşil alan olmak üzere ve toplamda 5 bin metrekarelik etkinlik alanıyla da sakinlerine huzurlu bir kapı açıyor.” diyor.

Nivo Ataköy'ün, İstanbulluların geleceğini de düşünerek “Yeşil Bina” olarak yükseldiğini iafde eden Tuğsuz, Nivo projelerinin tasarım aşamasından itibaren doğal kaynakları en verimli şekilde kullanacak şekilde planlandıklarını aktarıyor. Uluslararası derecelendirme sistemleri içerisinde dünyada en yaygın olarak kullanılan LEED Gold sertifika adayı olan projenin  çevreci yapısına işaret eden Tuğsuz, Cathay Group olarak yeni geliştirecekleri projeleri ele alırken p‘lokasyon, yenilik ve tasarım’ özeline odaklandıklarını açıklıyor. Şehrin içinde, orta ve uzun vadede getirisi yüksek, farklılık sunan ve tanınmış mimarlar ve mimarlık ofislerin kaleminden çıkmış projelerin geliştiricisi olmayı hedeflediklerini belirten Tuğsuz, "Bu çerçeve hali hazırda hayata geçirdiğimiz Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projeleri özelinde edindiğimiz deneyimi, bu projelerimizin bulundukları bölgelerde geliştireceğimiz yeni projelere aktarmak istiyoruz. Diğer yandan Başakşehir, son dönem mega projelerin merkezi haline geldi. Başakşehir’de 2012 yılında tamamlamış olduğumuz Arterium ve Arterium Villas projeleri, bulunduğu semte mimari açıdan farklılık katmış ve açık hava alışveriş caddesi konseptinin ilk uygulandığı proje olmuştur. Yine bu ilçe sınırları içinde yer alan kendi arsamızda da önümüzdeki vadede yeni bir proje geliştirmeyi öngörüyoruz." diyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 16:23
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını