BUDERUS'TAN KOMBİ DEĞİŞİMİNİN FAYDALARI

İklimlendirme sektörünün uzman ve öncü markalarından Buderus kombi değişiminin faydalarını sıraladı.

BUDERUS'TAN KOMBİ DEĞİŞİMİNİN FAYDALARI
Endüstrideara

İklimlendirme sektörünün uzman ve öncü markalarından Buderus, kombi değişiminin faydalarını anlatıyor.

YÜKSEK FATURANIN ÖNÜNE GEÇİYOR

Kombinin ekonomik ömrünü tamamlaması, eski teknolojiye sahip olması nedeniyle gerek ekonomik gerekse kullanım kolaylığı açısından hayatı zorlaştırması, yüksek sesle çalışması, yoğuşma teknolojisine sahip olmaması veya kısıtlı modülasyon kapasitesine sahip olması gibi nedenler kombinin konforlu işletim sunmasını engeller ve yüksek doğal gaz faturaları ile karşılaşılmasına neden olur.

Yoğuşma teknolojisine sahip olan cihazlar, atık baca gazının içinde bulunan su buharını yoğuşturarak elde edilen ısıyı tesisata aktarmak üzere tasarlanmış cihazlardır.

Atık gazın içindeki yoğuşma ısısını da kullandıkları için yoğuşmalı olmayan cihazlara göre daha verimli çalışırlar ve daha az gaz tüketirler. Aslında yakıt içinde var olan enerjiyi mümkün olan en yüksek oranlarda çeker ve kullanırlar.

ENERJİ TASARRUFUNA İMKAN VERİYOR

Yoğuşmalı cihazlar, söz konusu yoğuşma suyuna karşı yüksek dayanımlı alaşım malzemeden üretildikleri için her koşulda daha fazla enerji almayı ve tesisata iletmeyi mümkün hale getirirler.

Yüksek radyatör sıcaklığına ihtiyaç duyulan ve yoğuşmanın gerçekleşemeyeceği çok soğuk kış günlerinde bile nispeten çok düşük baca gazı sıcaklıkları ile enerji tasarrufu sağlamayı sürdürürler.

Markanın yeni nesil oda kumandaları ile uyumlu yeni platform kombileri ile enerji verimliliği artırılabilir ve ısıtma sisteminin akıllı bir cep telefonu ya da tablet ile her yerden kontrolü sağlanabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 20:36
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını