banner1322
x

Bosch, kablosuz oda kumandalarıyla tasarrufu artırıyor

Doğalgaz faturalarında daha fazla tasarruf sağlamak için Bosch Termoteknoloji, kablosuz oda kumandaları kullanımını tavsiye ediyor.

Bosch, kablosuz oda kumandalarıyla tasarrufu artırıyor
Enerji Zirvesi

Bosch’un yeni nesil kablosuz oda kumandalarından Bosch TR24F ve TR36RF modelleri, hem doğalgaz faturalarında tasarruf sağlıyor hem de çevre korumaya katkı sağlıyor. Kablosuz oda kumandaları aynı zamanda kablolama alt yapısı olmayan evlerde kolay montaj, müşteriye ise kolay kullanım imkanları sağlıyor.

TASARRUFUN FORMÜLÜ ODA SICAKLIĞI AYARINDA GİZLİ

Bosch Termoteknik uzmanları; oda sıcaklığını yalnızca 1oC düşürmenin, yakıt tüketiminde ciddi tasarruf sağladığını vurguluyor. İstanbul şartlarında oda sıcaklığını 1oC azaltmak, yaklaşık yüzde 10 yakıt tasarrufu anlamına geliyor. Ayrıca sıcaklığın çok yükseltilmesi, odadaki havanın kurumasına ve grip olma riskinin artmasına sebep oluyor.

YAKIT, SERVİS VE BAKIM MALİYETLERİNDE TASARRUF

Oda kumandası ile uyumlu çalışan ve kapasitesini oda sıcaklığına göre ayarlayabilen modülasyonlu kombiler, diğerlerine göre daha az yakıt tüketimiyle tasarruf edilmesine katkıda bulunuyor. Cihazlar tüm çalışma ömürleri süresince yakıt, servis ve bakım maliyetleri açısından da kullanıcıya önemli tasarruf sağlıyor.

*İngiliz BRG Building Solutions firması tarafından 2018 yılında yayımlanan, Avrupa Isıtıcı Pazarı’na ilişkin rapora göre Bosch Termoteknoloji yoğuşmalı kombi pazarında lider konumunda bulunuyor. Bosch 2017 yılı genelinde sektörde birinci olurken, tasarruflu cihazlara verdiği önemi vurgulamak adına yeni nesil kablosuz oda kumandalarını da ürün gamına kattı.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 08:19
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını