Bosch'dan yenilikçi bir konsept: FLEXIDOME IP Starlight

Bosch FLEXIDOME IP Starlight 8000i kolay kurulum ve kablosuz özellikleriyle yenilikçi bir konsept sunuyor.

Bosch'dan yenilikçi bir konsept: FLEXIDOME IP Starlight
Endaş - Haber

Bosch, güvenlik cihazlarının performansını arttırmak ve kullanıcılar ile kurulumculara avantajlar sağlamak için son teknoloji özellikleri kullanmaya devam ediyor. Bu amaçla yeni FLEXIDOME IP Starlight 8000i sabit dome kameralar, kolay kurulum, uzaktan kablosuz devreye alma, zorlu ışık koşullarında detaylı görüntü alma, daha iyi güvenlik sağlama ve daha iyi öngörü sunmak için veri analizi yapma gibi işlevlere sahip olacak şekilde geliştirildi.

FLEXIDOME’un yenilikçi konsepti ilk planlama aşamasından ve kurulumdan hizmete almaya kadar olan bütün süreci kolaylaştırıyor. IP kameralarını kurmak ve çalıştırmak için ise gereken süreyi %75 kısaltıyor. FLEXIDOME IP Starlight 8000i kameralarını kurmak ise son derece kolay. FLEXIDOME’un ürün konsepti sadece üç basit adım ile kuruluma olanak sağlıyor: montaj desteğini kurma, kabloları bağlama ve kamera mo-dülünü kurma. Gromet tasarımı sayesinde ise konnektörleri ayırmak zorunda kalma-dan yama kablo kullanmak da mümkündür. Kablosuz uzaktan hizmete alma avantajı sayesinde toz ve kir birikimi gibi olumsuz durumlar, kamera modülünün tüm kurulum ve yapılandırma süreci boyunca yalıtımlı kalması sayesinde ortadan kalkıyor. 

Kurulumcular halihazırda kullanılan sistem ile merdiven kullanmak veya kameraları yüksek yerlere yetiştirmek için kaldırma ekipmanı kiralamak zorundadır. Bu kamera sistemi sayesinde merdiven, kaldıraç gibi malzemelere gerek olmadan, kameraları hizmete alma kablosuz olarak yapılabiliyor ve kurulumcular daha etkili ve kolay çalı-şabiliyor. Bosch Project Assistant uygulaması ile kablosuz bağlantı kurabilecek bir tablet veya akıllı telefon ile yatay, düşey hareket, döndürme ve yaklaştırma (PTRZ) iş-levi ayarlanarak kamera veya lense dokunmak zorunda kalmadan istenilen görüş açısı sağlanabiliyor. Kurulum sonrasında herhangi bir ayar gerekirse ilk kurulum sonrasında zaman, efor ve kaynaktan tasarruf ederek uzaktan yapılabiliyor.

‘Camera Trainer’ sayesinde kişiselleştirilmiş hassaslıkta Video Analizi

FLEXIDOME IP Starlight 8000i kameralarını diğerlerinden ayıran temel özellik ise ‘Camera Trainer’ fonksiyonu ile dahili Akıllı Video Analizidir. Bu, video analizinin ge-lişiminde bir sonraki adım olarak  "Makine öğrenimini" Bosch kameralar aracılığıyla duyurur. ‘Camera Trainer’, Bosch dahili video analizini müşterilerin en çok önemseye-ceği obje veya durumları saptamasını sağlayacak şekilde kişiselleştirilmesini sağlar. Daha da fazla esneklik ve doğruluk için yeni kullanıcı ayarlı obje ve olay takibi yeteneğini Bosch kameralarının dahili Akıllı Video Analizinin hali hazırda var olan önceden ayar-lanmış alarm kuralları ve obje filtreleriyle (örneğin alışveriş arabasıyla yürüyen kişiler) birleştirmek de mümkündür.

İnsanlar ve nesneler için bir yandan güvenlik seviyesini önemli ölçüde arttırırken diğer yandan, hareketten bağımsız olarak trafik ışıklarının önünde birikmiş araçların ayrıştı-rılması veya bir aracın ne kadar uzun süredir park halinde olduğu gibi yeni kişiselleşti-rilmiş kullanım ve uygulama fırsatları sunar. ‘Camera Trainer’ ile, video kameralar sa-dece hareket tarafından tetiklenmenin dışında, belli başlı durumları veya durağan objele-ri tanımayı ve saptamayı öğrenebilir.
Zorlu ışık koşulları altında maksimum görüntü detayı

Yüksek çözünürlük ayarları ve kare hızı, daha iyi dinamik aralık ve ışık hassasiyeti kişi-leri veya objeleri ayırt etmek ve kanıtlar yaratmak için olmazsa olmazdır. Yeni FLEXIDOME IP Starlight 8000i serisinin diğer bir eşsiz özelliği de Bosch’un Starlight teknolojisinin çözünürlük farketmeksizin standart olarak dahil edilmesidir. Bu da tüm FLEXIDOME IP Starlight 8000i modellerinin: HD 1080p, 6 megapiksel ve 4K ultra HD çözünürlük sayesinde düşük ışıklarda bile eşsiz detaylar sunabildiği anlamına geliyor. Saniye başına 60 kareye çıkan kare hızı ile hızlı hareket eden objeler kolayca yakalanır-ken, diğer yandan 134 dB’ye kadar olan Yüksek Dinamik Aralık görüntüdeki karanlık ve aydınlık noktalar da dengeleniyor.

IP66 su geçirmezlik, korozyona karşı koruma için çift katmanlı, yüksek kalite kaplama, IK10+ darbe direnci, ve -50 ve +60 derece arası hava şartlarında çalışabilmesi ile yeni, dayanıklı FLEXIDOME IP Starlight 8000i hem iç hem dış mekan uygulamaları için son derece uygundur.

Yeni FLEXIDOME IP Starlight 8000i yeni kullanım avantajları sunmak ve güvenliği daha da geliştirmek üzere kameraları eğitmek için makine öğrenimi özelliğini sunarak dahili video analizine bir sonraki adımı getiriyor. Bosch’un sunduğu üstün görüntü ve kalite ile beraber FLEXIDOME IP Starlight 8000i kameraları kullanıcı ve kurulumcu-lar için önemli avantajlar sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 18:51
YORUM EKLE

Fullboard

Peri

Dergiler