BÖLGENİN EN BÜYÜK BAHÇESİNE SAHİP

Pandemi sürecinin ardından gayrimenkul alacakların ve inşaat projelerinin gözdesi olan Büyükçekmece, yeni bir projeyle daha ilgi çekiyor. 2D İstanbul İnşaatın butik konseptle geliştirdiği Flowers Park Mimaroba Projesi her geçen gün yükseliyor.

BÖLGENİN EN BÜYÜK BAHÇESİNE SAHİP
Enerji Zirvesi

2D İstanbul İnşaatın geliştirdiği, satış ve pazarlama süreci Projekspert Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen Flowers Park Projesi 6 katlı 6 blokta toplam 190 konut ve 20 ticari üniteden oluşuyor. 
Proje, lokasyon olarak Büyükçekmece Mimaroba E5’e 500, Sahile 400 metre mesafede ana caddeye paralel bir konumda yükselirken, TEM otoyoluna ise sadece 10 dakika mesafede yer alıyor. Aynı zamanda pek çok eğitim ve sağlık kuruluşuna da yürüyüş mesafesinde bulunan proje toplam 13,5 dönüm arazi üzerinde geliştirildi.

Bölgenin en büyük bahçesi

7,5 dönümü peyzaj alanına ayrılmış olan Flowers Park projesi bu yönüyle bölgenin en büyük bahçesi olma özelliğini taşıyor. Rengarenk çiçekler, meyve ağaçları, limon, selviler ve fıstık çamlarla süslü geniş bir bahçede doğanın sunduğu pozitif enerjiyi yaşamın merkezine alan Flowers Park, 5 yıldızlı yaşam konforunu, yorgunluk unutturan ayrıcalıklarıyla birlikte sunuyor.

Sosyal donatıları ile de dikkat çeken Flowers Fark Projesinde, açık-kapalı yüzme havuzları, fitness center, sauna, hamam, SPA, kreş, spor sahaları ve çocuk oyun alanları yer alırken, 7/24 güvenliği, otoparkı ve cadde dükkanları ile aynı zamanda A+ bir site yaşamı vaad ediyor. 

Projenin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise ferah yaşam alanları. Her geçen gün küçülen yaşam alanlarının aksine projede en küçük dairenin net kullanım alanı 118 m2’den başlıyor. Her biri geniş bahçe, teras ya da balkon kullanımına sahip. 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden oluşan proje yapı kalitesi ile de ön plana çıkıyor. Projede Linea Decor Mutfak, Ankastre Beyaz Eşyalar, Vitra Vitrifiye ve Artema armatürler kullanılıyor. Flowers Park vaad ettiği yaşam kalitesinin dışında fiyat performansı olarak da bölgenin en iyisi olma özelliğini taşıyor. M2 Birim fiyatları 4.950 TL’den başlarken, ay sonunda tapuların hazır hale geleceği proje, kamu bankalarının sunduğu 0.64 faiz oranı avantajını da sağlıyor. 

Mart 2021’de teslim edilmesi planlanan Flowers Park projesinde kaba inşaat hemen hemen tamamlanmış durumda. Projenin satış direktörlüğünü yürüten Projekspert Gayrimenkul Kurucusu Emel Akbaş İdikut, bölgenin yatırım değerine de dikkat çekerek, “Özellikle pandemiden sonra sakinliği, az katlı ve modern yapılaşması ile dikkat çeken Mimaroba Bölgesi aynı zamanda 3 tarafı denizle çevrili bir yarım ada. Bir tarafı da E5 ile kesildiği için pek bilinmeyen gizli bir yaşam alanı gibi. Bu yarım ada içerisinde geliştirilecek arazi sayısı kısıtlı olduğu için bölge değerini her geçen gün katlamakta. Fiyatların son 5 yılda %180 arttığı Mimaroba hem yaşam hem yatırım kalitesi anlamında İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri. Çalışmaları devam eden sahil yolu ve Kıyı İstanbul Marina – Çarşı – Otel projesinin tamamlanması ile bölgenin değerinin çok daha artmasını bekliyoruz “ dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 16:44
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını