banner1322
x

Bodrum için imzalar atıldı!

Türkiye’deki ilk Curio Collection resort otelini açmak üzere Hilton, inşaat sektöründe gerçekleştirdiği öncü projeleri ile yaklaşık yarım asırdır Başkent Ankara’ya ve Türkiye’ye damgasını vuran BESA Grup ile anlaştı.

Bodrum için imzalar atıldı!
Robot Zirvesi

Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın en seçkin 18 destinasyonunda, her biri özenle tasarlanmış Curio Collection by Hilton, 67 otelin yer aldığı özel bir koleksiyondur.   Curio Collection by Hilton markası bulunduğu lokasyonun yerel dokularını benzersiz bir konfor ile buluşturuyor. Marka Türkiye’de ilk kez “The BO Vue” ile Bodrum’da yaşam bulacak.“The BO Vue”, özgün yapısı içerisinde yaşattığı ince detaylarla tasarlanmış mimarisi, üst düzey misafirperverliği, yerel ve dünya mutfağından sunduğu özel lezzetleri ile Bodrum’un “En”lerine aday olmaya hazırlanıyor. The BO Vue’in tamamıyla entegre olacağı The BO Viera, villa ve rezidanslardan oluşan 330 yaşam ünitesi ile misafirlerine spor merkezi, özel plaj,  spa ve diğer tesislerden yararlanma imkânı sağlıyor. 2021 yılında otelin ilk misafirlerini ağırlaması bekleniyor. 
İstanbul’da düzenlenen imza töreninde BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Hilton Türkiye İş Geliştirme Direktörü Nida Sözügeçer, Hilton MENA (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye) İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser ve Hilton Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Başkanı Rudi Jagersbacher “The BO Vue”ile ilgili bilgi verdiler. İmza törenine BESA Grup Turizm Koordinatörü Yunus Gürkan da katıldı.


Hilton MENA bölgesi İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser, İstanbul’daki imza töreninde şunları belirtti: “Yatırımcıların lüks oteller için özgün konseptler geliştirmesine ve Hilton sistemimize entegre etmesine Curio Collection, imkan veriyor. Bodrum, Türkiye’nin St. Tropez’i diye anılıyor, seçkin otellere, restoranlara ve beach club’lara ev sahipliği yapıyor. Farklı bir konaklama deneyimi geliştirmeyi ve tasarlamayı taahhüt eden yatırımcılar ile birlikte çalışıyor, misafirlerimizin sürekli gelişen bu gözde destinasyonda en iyi deneyimi yaşamasını amaçlıyoruz.” 


BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, “Bizim için Türkiye’deki ilk Curio Collection Oteli'nin açılışı çok heyecan verici bir dönüm noktası” derken konuşmalarına şöyle devam etti: “Büyük bir hayalimizi The BO Viera projesi ile gerçekleştirmiştik. Şimdi de “The BO Vue”, dünyanın da en önemli tatil destinasyonları arasında yer alan Bodrum’da Türkiye’de ilk kez hayata geçiriliyor. Bu proje ile Bodrum değerine değerine değer katacak. Gerçek bir unutulmaz konaklama deneyimi arayan meraklı gezginlerin vazgeçilmez adresi “The BO Vue”, olacağından eminim. Bu lüks markayı Türkiye’ye getirmek için BESA Grup’u tercih ettiklerinden dolayı değerli Hilton yöneticilerine teşekkür ederim. Bodrum’un daha da gelişmesi için alanlarında uzmanlaşmış iki grubun,  güçlerini birleştirecek olmasından mutluluk duyuyorum.”


BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci yaptığı konuşmada, “Gerek Bodrum’a gerek turizm sektörümüze, Hilton marka ve standartlarının korunacağı “The BO Vue” otelimiz ile Curio Collection by Hilton’un, sahip olduğu elit konseptle çok değerli katkılarda bulunacağına inanıyorum. Hilton’un Türkiye’ye ilk kez verdiği markası Curio Collection by Hilton için BESA Grup yatırımını ve güvencesini seçmesinden dolayı onur duyuyoruz. Bodrum’un seçkin ve elegant bir adresi olarak “The BO Vue”,  vazgeçilmez bir deneyim olacak. Bu iş birliği geleceğe atılan temellerin sağlamlığını gösteriyor ülkemiz için de hayırlı olmasını diliyorum.”

 BODRUM VE TÜRKİYE’DE YENİ KEŞİFLERE İMZA ATIYOR

Yeni yatırım, halen faaliyette yapım veya proje aşamasında olan 100’den fazla tesise sahip Curio markasının büyüyen küresel portföyüne eklenecek. Türkiye’ye yatırım planlarında markanın İstanbul’daki Armand ve Rumeli Han olmak üzere iki tesis daha yer alıyor.
CURIO Collection by Hilton markası, her biri özenle seçilmiş, taklit edilemeyecek farklı özelliklerde olan ve meraklı olanlara ödül niteliğindeki simge haline gelmiş otellerinin yer aldığı, dünyada belirli lokasyonlar bulunuyor. CURIO Collection by Hilton otelleri, bulundukları lokasyondaki dokunun birer parçası olarak şehirlerin ruhunu yansıtan, tam anlamıyla yerel mekânlar olarak göze çarpıyor. Otel, 1,2 kilometre uzunluğunda kesintisiz bir sahilde Ege Denizi kıyısındaki Küçükbük’te konumlanacak. Otel, arabayla Bodrum havaalanından bir saatten daha kısa sürede ulaşılabilecek, ayrıca bu eşsiz koyu şehir merkezine bağlayan ana yollara da kolay erişim imkanına sahip. The BO Vue, 85 odalı ve 180 yatak kapasiteli olarak planlandı, odaların çoğunun önünde havuz bulunurken, tümü deniz manzaralı olacak.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 15:54
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını