banner1322
x

BLOCK TEKNOLOJİSİ İLE VİRÜSÜ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Şişecam, virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren özel bir kaplama teknolojisi olan V-Block için Sağlık Bakanlığı onay ve ruhsat alma süreçlerinin tamamlandığını açıkladı.

BLOCK TEKNOLOJİSİ İLE VİRÜSÜ ETKİSİZ HALE GETİRDİ
Endüstrideara

Şişecam, küresel salgına karşı sürdürülen mücadeleye katkı sağlamak için hayata geçirmiş olduğu cam yüzeylerdeki virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren V-Block Teknolojisi’nin Sağlık Bakanlığı onay süreçlerini 15 Aralık 2020 tarihinde tamamladı. Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirmiş olduğu Türkiye’deki laboratuvarlarca gerçekleştirilen testler sonucunda koronavirüs dâhil birçok farklı virüs ve bakteriye karşı etkili olduğunun onayını alan yüzde 100 yerli V-Block Teknolojisi öncelikle cam ev eşyası ürünlerine uygulanacak. V-Block Teknolojisi ile dünyanın ilk antimikrobiyal cam ev eşyası ürünlerinin seri üretimine 2021 yılbaşında başlamayı planlayan Şişecam, ilk aşamada, toplam cam ev eşyası üretim kapasitesinin yüzde 10’unu V-Block Teknolojisi uygulanmış ürünlerin üretimine ayırmayı planlıyor. 

"BİR İLKE İMZA ATMANIN MEMNUNİYETİ İÇİNDEYİZ"

Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi ile küresel salgın döneminde toplumun temel ihtiyaçlarına yönelik çok önemli bir buluşu hayata geçirdiklerinin altını çizen Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, salgın sürecinde üretim ve hizmetlerini aksatmadan, çalışanlarının, iş ortaklarının ve müşterilerin sağlığı konusunda üzerlerine düşen tüm görevleri eksiksiz şekilde yerine getirdiklerini ürün, hizmet ve uygulamalarıyla büyük bir ekosistemi desteklediklerini söyledi. Hammaddeden nihai ürüne giden tüm süreçlerini ‘Care for Next’ olarak adlandırdıkları sürdürülebilirlik stratejileri doğrultusunda yürüttüklerini ifade eden Kırman, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı da benimseyen bir şirket olarak, geliştirdikleri Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi’ni sürdürülebilir bir geleceğe sağlayacağı katkı açısından da önemsediklerini söyledi. Kırman, salgına karşı ülkede ve dünyada sağlık alanında sürdürülen mücadelede sorumluluklarının yerine getirmenin ve V-Block teknolojisi ile insan sağlığının korunmasına katkı sağlayan bir ilke imza atmanın memnuniyetini yaşadıklarının altını çizdi.

ÖNCELİKLE TÜRKİYE'DE SATIŞA SUNULACAK

Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi’ndeki cam ev eşyalarının öncelikle Türkiye’de satışa sunulacağının altını çizen Prof. Dr. Ahmet Kırman, V-Block Teknolojisi uygulanmış ürünlerin, başta Bulgaristan olmak üzere cam ev eşyası iş kollarını yurtdışı tesislerinde üretilmelerinin ve farklı coğrafyalarda satışa sunulmalarının imkanını da değerlendirdiklerini kaydetti. Bu teknolojinin diğer cam üretimi odaklı işkollarına da uygulanmasının ve yasal izin süreçlerinin yürütülmesinin ardından pazara sunulmasına yönelik planlarının olduğunu ifade eden Kırman, küresel salgın sonrasında kurulacak olan yeni dünya düzeninde pazardaki yeni talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda hızla hareket ederek, yenilikçi teknoloji ve çözümlerini müşterilerilerine sunmaya devam edeceklerinin altını çizdi.
Özel formülü sayesinde 7/24 hijyen sağlıyor


 

YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını