banner1013
x

Biyolojik gölet uygulamalarıyla şehre değer katıyor

Marmara Fidancılık, biyolojik gölet uygulamalarıyla şehre değer katarak yaşam kalitesini arttırıyor.

Biyolojik gölet uygulamalarıyla şehre değer katıyor
EndüstrideAra1

SMS Marmara Group’un lokomatif firması Marmara Fidancılık, 1994 yılından bu yana başarısını her geçen gün arttırıyor. Yenilikçi yönüyle öne çıkan firma; alanında uzman peyzaj mimarlarından oluşan ekibiyle farklı ölçeklerde hizmetlerini, günümüz teknolojilerini peyzaj materyallerine uyarlayarak tasarım, sert ve yumuşak peyzaj, biyolojik gölet, hücresel dolgu sistemi uygulamaları, bakım çalışmaları, orta ölçekli inşaat çalışmaları ile çevreye duyarlı, estetik ve fonksiyonel olarak sürdürmeye devam ediyor. 
Marmara Fidancılık’ın hizmet verdiği alanlardan bir diğeri ise biyolojik gölet uygulamaları. Avusturyalı Hydrobalance firmasının 1999 yılından beri 22 ülkedeki distribütörü olarak biyolojik sistemleri uyguluyor. Herhangi bir kimyasal madde ve mineral bakımı gerektirmeden, tamamen doğal yollarla temizlenen ekolojik, yüzülebilir havuz ve gölet sistemleri olduğunu belirten Genel Müdür Peyzaj Mimarı Metin Aktomas, “Yapım aşamaları; projelendirme, hafriyat çalışması, altyapı ve zemin hazırlığı, taş tozu serimi ve lineer uygulaması, filtre, pompa ve mekanik montajların yapımı, doğal taş, kaya ve dekoratif çalışmalar, bitkilendirme ve su dolumu olarak sıralanabilir” diyor. 

Biyolojik göletin avantajlarına değinen Aktomas, klorsuz sağlıklı yüzme olanağı özelliğine dikkat çekiyor. Kimyasal içermeyen su sayesinde klora bağlı olumsuzlukların ortadan kalktığını ifade eden Aktomas, “Yüksek kaliteye sahip bir yüzme havuzu olarak daha düşük işletme ve bakım maliyeti oluşturur. Doğaya uyumlu bir düzenlemedir, çevre üzerinde olumlu bir tesir yaratır, doğanın yaşanmasını, izlenmesini, çocukların doğayı tanımasını sağlar. Yalnızca yazın değil tam tersi tüm yıl boyunca tam bir görsel şölendir.” diye konuşuyor.

BİYOLOJİK GÖLET İLE SAĞLIKLI YAŞAM 

Biyolojik göletin bitki ve hayvanlara bir yaşam alanı sunduğunun, doğanın yaşanmasını ve ekolojik bilincin oluşmasını sağladığının altını çizen Aktomas, “Enerjinin dengelenmesini, stresin azaltılması, hepimiz için çok önemli olan yaşam kalitesinin artmasını sağlayarak, aileler için toplanma alanı oluşturur, sağlıklı yaşam sunuyor” diye sözlerini tamamlıyor. 
Bugüne dek birçok önemli projede biyolojik gölet uygulaması gerçekleştiren Marmara Fidancılık’ın bu çalışmalarından biri de Beysu Konakları. Projede yaşam sakinlerinin doğa ,le iç içe olabilmeleri için 105 bin metrekare peyzaj uygulaması ve 8 bin 500 metrekare biyolojik gölet uygulaması gerçekleştirdi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 12:41
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Bestherm

Dergiler