BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ'NİN TERCİHİ OLDU

Biruni Üniversitesi, ek kampüs binasında Aldağ havalandırma ürünlerini tercih ederek uzun ömürlü ve verimli sistemlerle öğrencilerine konforlu bir ortam sundu.

BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ'NİN TERCİHİ OLDU
Endüstrideara

Tıpda, eczacılıkt, astronomide, matematikte, fizikte, coğrafyada ve tarihte olmak üzere daha birçok alanda önemli eserler vererek dünya bilim tarihine “Evrensel Deha” olarak adını yazdıran Türk bilim insanı Ebu Reyhan El-Biruni’den ilham alan Biruni Üniversitesi,öğrencilerine daha geniş bir alanda eğitim ve öğretim hizmeti verebilmek için mevcut kampüs binasının yanı sıra ek kampüs binası inşa etti. Modern sınıflar ve yeni eğitim alanlarının yer aldığı yeni kampüs binası için titizlikle bir seçim yapılarak Aldağ havalandırma ürünleri tercih edildi.    

NEM VE SICAKLIK DEĞERİ SAĞLIYOR

Aldağ’ın 6.000-20.000 m³/h hava debisi aralığında yüksek ısı geçirgenliğine ve gerekli kapasiteyi sağlayacak yüzeye sahip DX bataryalı, yüde 40 enerji tasarruflu, AKS serisi klima santrallerinin 50 mm taş yünü izolasyonlu çift cidarlı hücreleri, EN 1886 normlarına uygun olarak çelik karkas profiller ile üretiliyor. Özel contalama sistemiyle tam bir sızdırmazlığı sağlanan santraller, yüksek enerji verimliliği ile öne çıkıyor. Havayı şartlandırarak ortamda istenilen nem ve sıcaklık değerini sağlayan Aldağ klima santrallerinin gövde iç yüzeyleri, güvenilir temizlik koşullarını sağlamak üzere tamamen düzgün ve pürüzsüzdür, kaynaklı birleştirme yöntemi kullanılmaz.

YÜKSEK VERİMLİLİK SUNUYOR

Vantilatör, aspiratör hücrelerinde kullanılan öne eğik veya geriye eğik çift emişli yüksek verimli santrifüj fanlar ile plug fanlar hava debisi, basınç ve verim eğrilerine göre, %60 – 80 verim bölgelerinde seçilir. Statik ve dinamik balansları yapılan bu fanlar, galvaniz çelik sactan mamuldür. Kullanılan filtreler, yüksek verimli, kolaylıkla değiştirilebilen ve temizlenebilen özelliktedir.

Aldağ Klima Santrallerinin kalite parametreleri, DIN 1946 Kısım 4:2008, DIN EN ISO 5167 Standartlarında teste tabi tutularak EUROVENT tarafından belgelendirilmiştir.  AKS serisi klima santrallerinin yanı sıra bu projede; 6.65 kW ısıtma kapasitesine sahip aksiyal fanlı sıcak hava apareyleri, 1.500-4.000 m³/h hava debisi aralığında 72 adet ısı geri kazanım cihazı da, bu eğitim kurumu için hizmet verecek.

YORUM EKLE

Fullboard

Peri

Dergiler