banner1322
x

BİR OKUL BİN UMUT PROJESİNİ BAŞLATTI

COPA, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başlattığı ‘Bir Okul Bin Umut’ projesiyle yarınlar için umut oluyor. ‘Bir Okul Bin Umut’ projesini okullardaki fiziki şartların güçlendirilerek öğrencilere daha elverişli bir eğitim - öğretim ortamı sunmak amacıyla başlatan COPA, bu projeyi ilk olarak Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Dürdane İlkokulu ve Ortaokulu’yla gerçekleştirdi.

BİR OKUL BİN UMUT PROJESİNİ BAŞLATTI
Endüstrideara

COPA, Temmuz 2020 yılı itibari ile ilk olarak Bursa’nın Osmangazi ilçesi Dürdane Köyü’ndeki tek okul olan Dürdane İlkokulu ve Ortakokulu’nda başlattığı ‘Bir Okul Bin Umut’ isimli projesiyle, okulu  2020 - 2021 eğitim - öğretim yılına hazırladı. Okula uygun en iyi fiziki şartların sağlanması amacıyla öncelikle iklimlendirme sistemindeki panel radyatör, kazan ve tesisat değişimleri yapıldı; dersliklerin arttırılması amacıyla okulun bahçesinde depo inşaatı gerçekleştirildi. Okulun merdiven ve korkuluklarının tadilatı, boya - badana uygulamaları ve diğer tüm tadilat işlemleri yapılarak okul yeni eğitim – öğretim hayatına hazırlandı. Bunun dışında COPA çalışanları da aileleriyle birlikte boya ve badana gibi tadilat işlemlerinde çalışmalara destek verdi.  
Tüm fiziki şartları yeni eğitim öğretim hayatına uygun bir şekilde hazırlanan Dürdane İlkokulu ve Ortaokulu, 30 Eylül 2020  tarihinde düzenlenen ufak bir törenle okulun asıl sahipleri olan öğrencilere teslim edildi. Yapılan törende Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü projeye öncülük eden Copa Isı Sistemleri Yönetim Kurulu’na bir plaketle teşekkürlerini sundu.

"EĞİTİME HER ZAMAN DESTEK OLMAYI HEDEFLİYORUZ"

Copa Isı Sistemleri Genel Müdürü Ersin Kantar ise projeyle ilgili şunları söyledi: ‘’COPA Ailesi olarak, şirket politikamız çerçevesinde tüm dünyada eğitim alanında sürdürülebilir gelişimi ve toplumsal faydayı sahipleniyor ve bu doğrultuda geleceğimiz olan çocuklarımız için eğitime her zaman destek olmayı hedefliyoruz. ‘Bir Okul Bin Umut’ projesiyle amacımız,  çocuklarımızın eğitim alanlarının iklimlendirme şartlarını ve ortamlarını iyileştirmek. Bu proje kapsamında iş ortaklarımızdan da bazı destekler gördük. Bu destekleri alıyor olmamız bizi daha da çok motive etti. Tüm COPA Ailesi olarak emek verdiğimiz projemizin sürdürülebilir olması ve daha da geliştirerek toplumda ihtiyacı olan her kesime ulaşması için daha çok çalışacağız.’’
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 12:36
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını