banner1339
x

Binalarda Sürdürülebilir Mimari ve Mekanik Yaklaşımlar konuşuldu

"Uzman Günleri’ etkinliğiyle farklı konuları gündeme getiren Daikin Türkiye, bu ay Alaçatı Turizm ve İşletme A.Ş.’nin sahibi Mimar M. Aykut Mutlu’yu konuk etti.

Binalarda Sürdürülebilir Mimari ve Mekanik Yaklaşımlar konuşuldu
Enerji Zirvesi

Daikin, sektörün nabzını tuttuğu ‘Uzman Günleri’ etkinliğine hız kesmeden devam ediyor.  Maltepe Daikin Plaza’da bulunan İklimlendirme Teknolojileri Deneyim Merkezi’nde Daikin bu ay Alaçatı Turizm ve İşletme A.Ş.’nin sahibi Mimar M. Aykut Mutlu’yu konuk etti.

ÇEVRE DOSTU SİSTEMLERİN ÖNEMİNE İŞARET EDİLDİ

‘Uzman Günleri’nde Mimar M. Aykut Mutlu, “Binalarda Sürdürülebilir Mimari ve Mekanik Yaklaşımlar” konulu sunum yaparak dinleyicileri bu konuda bilgilendirdi. Kentsel dönüşüm projeleri, Türk ve Fransız mimarların tasarımları, geleneksel Türk ve Akdeniz mimarisine değinen Mutlu, aynı planda farklı cepheler ve renkler, çevreye ve insana duyarlı binalar konusunda da katılımcılarla tecrübelerini paylaştı. Etkinlikte Daikin Bölge Müdürü Makine Yüksek Mühendisi Sedef Mahyacı da “Daikin Ürün Gamı” hakkında bilgiler vererek, Daikin ürünlerinin kullanım alanları üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda ‘Isıtma & Soğutma & Enerji’, ‘Küresel Isınma’, ‘Dünya Enerji Tüketimi’, ‘Yenilenebilir Enerjiler’ , ‘Alternatif Sistemler’, ‘Çevreye Duyarlı & İnsan Odaklı Ürünler’, ‘Daikin Çevre Raporu’, ‘Sistem Seçimi’, ‘Mağazalar’, ‘Banka Şubeleri’, ‘Bireysel Ürünler’, ‘Isı Pompası’ ve’ Mühendislik Sistemleri’ başlıklarını ele alan Mahyacı, sistem seçerken çevre dostu ürünlerin, uygulamanın, işletmenin ve bakımın çok önemli olduğunu, sistemin yaşayacağının düşünülmesi gerektiğini vurguladı. 

Dinleyicilerin sorularının yanıtlandığı etkinlikte ayrıca Mimar Aykut Mutlu’nun kitabı katılımcılara hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 23:07
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını