BİNALARDA SU YALITIMI KULLANILMALI, ÇÜNKÜ...

GCP Uygulamalı Teknolojiler Genel Müdürü Yasemin Şanlı, su yalıtımının binaların suyun olası olumsuz etkilerinden korunmasına, rutubet, bakteri gibi organizmaların oluşmasına engel olarak, hem konfor hem de ekonomik fayda sağladığını vurguluyor.

BİNALARDA SU YALITIMI KULLANILMALI, ÇÜNKÜ...
Endüstrideara

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda hem yapı güvenliği hem de konforu açısından su yalıtımın önemi nedir?

Su yalıtımı, binaların suyun olası olumsuz etkilerinden korunmasına, rutubet, bakteri gibi organizmaların oluşmasına engel olarak, hem konfor hem de ekonomik fayda sağlar. Fakat bana göre, ülkemizin de bulunduğu deprem kuşağındaki ülkelerde daha önemli bir görevi daha var; binaların taşıyıcı sistemini korozyona karşı korumak ve depreme karşı daha güvenli olmasını sağlamaktır. Yapıya sızan su; yapıların taşıyıcı kısımlarındaki donatıları korozyona (paslanma) uğratarak yük taşıma kapasitesinin ciddi miktarlarda düşmesine, beton bütünlüğünün bozularak çatlak ve kırılmaların oluşmasına yol açıyor. Bu nedenle su yalıtımının en büyük yararı, binaların taşıyıcı sistemini korozyona karşı koruması ve depreme karşı daha güvenli olmasını sağlamasıdır. GCP su yalıtım ürünleri 50 yıldan fazla bir zamandır her çeşit binanın, ticari veya alt yapı olsun, su yalıtımı ihtiyacını karşılamıştır. 

Stirling Lloyd, GCP bünyesine katıldı, biraz açar mısınız nasıl bir sinerji yakaladınız?

GCP, Stirling Lloyd'u Mayıs 2017'de satın aldı. Birlikte, ‘Birleşik Avantaj’ adını verdiğimiz uzmanlık, ürün yeniliği ve küresel teknik desteğin yeni ve güçlü bir kombinasyonuna sahibiz. Stirling Lloyd, önemli binaların ve hayati alt yapıların ömrünü korumak ve uzatmak için ürün geliştirmede 40 yıllık etkileyici bir uzmanlık ve yenilikçi geçmişini de beraberinde getiriyor. Stirling Lloyd, soğuk sprey uygulamalı sıvı su yalıtımı kullanımına öncülük ederek zamanında sektörün su yalıtım uygulaması ve performans beklentilerini değiştirdi. O zamandan beri Stirling Lloyd ürünleri, kalıcı koruma sağlayarak yeni yapıların inşasında ve mevcut yapıların onarımında çok önemli bir rol oynadı. Bu çözümler, bakım ihtiyaçlarını azaltırken yapıların hizmet ömrünü de uzattı.  Sterling Lloyd Köprü Su Yalıtım Çözümleri gelişmiş, soğuk püskürtme uygulamalı köprü su yalıtım çözümleri, 40 yılı aşkın süredir dünyanın en ikonik köprülerini korumaktadır. Stirling Lloyd ve ELIMINATOR® köprü su yalıtımı markası, yeni mega yapılardan tutun da zaman açısından kritik bakım/yenileme projelerine kadar köprü su yalıtımı ile eş anlamlıdır.  Yavuz Sultan Selim çözümlerimiz; hız, uygulama kolaylığı ve hızlı kürlenme ile çok çeşitli iklimlerde performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce köprü projesi ürünlerimizle başarılı bir şekilde uygulanırken, müşterilerimize sağladığımız teknik destek, ürünlerimizi devamlı geliştirmek için benzersiz bir tecrübeye ve bilgiye sahip olmamızı da sağlar.  Nitekim Türkiye’de Osman Gazi Köprüsü’nde 76.000 m2; Yavuz Sultan Selim Köprüsü’de 37.435 m2 alanda ELIMINATOR® sistemi başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Köprü ve su yalıtımı çözümlerimiz; ELIMINATOR® köprü su yalıtım sistemi, BRIDGEMASTER® 3'ü 1 arada çözüm; SENTINEL® sistemleri ile sadece ürün tedarik etmiyoruz. Aynı zamanda uygulamaya dahil oluyoruz ve teknik destek sağlıyoruz. 

Gündeminizde hangi çalışmalar var? Hedeflerinizi, ajandanızı öğrenebilir miyiz?

Teknoloji, hizmet ve yenilik işimizin merkezinde, müşterilerimiz için değer katan farklılaştırılmış, birinci sınıf ürünler üretmek için araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Güçlü markalarımız ve hizmet verdiğimiz sektörlerin önde gelen şirketleriyle uzun süredir devam eden ilişkilerimizi, teknik uzmanlığımız ve sektör bilgimizle desteklemeye devam edeceğiz. Başarımızın temelinde formülasyon uzmanlığımız, teknik servisimiz, müşteri desteğimiz ve yenilikçiliğimiz üzerine kurduğumuz müşteri odaklılık yatıyor. Sürekli olarak yeni, teknik olarak farklılaştırılmış ürünler ve hizmetler sunarak, sunduğumuz hizmetleri geliştirmeye, yenilemeye devam edeceğiz. Araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam ederek dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizi ve hizmetleri, inovasyon konusundaki itibarımızı sürdürerek güçlendireceğiz.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 22:51
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını