BİNA DONATILARINI KORUMAK İÇİN SU YALITIMI ŞART

Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatan Cosmo Polymers Genel Müdürü Cengiz Coşkun, binanın demir, beton donatılarını sudan ve kimyasallardan korumak adına mutlaka temelde su yalıtımının uygulanması gerektiğini vurguladı.

BİNA DONATILARINI KORUMAK İÇİN SU YALITIMI ŞART
Endüstrideara

Cosmo Polymers Genel Müdürü Cengiz Coşkun, su yalıtımın bina güvenliği açısından önemİnine değinerek şunları söyledi:

"Binalarda su yalıtımı, temelden çatıya kadar yapının su ile temas edebileceği her alanda uygulanması gereken bir malzeme. Binanın demir, beton donatılarını sudan ve kimyasallardan korumak adına mutlaka temelde su yalıtımı uygulanmalıdır. Su yalıtımı yapılmadığı takdirde donatılar zamanla korozyona uğrayarak binanın ömrünün kısalmasına sebep olur. Türkiye bir deprem ülkesi, yıl içerisinde hissetmediğimiz birçok defa deprem yaşanıyor. Bu depremlerin titreşimden kaynaklı yarattığı beton çatlakları binaya zarar veriyor. Dolayısıyla binayı dış etkenlere karşı korumadığımız takdirde hem binanın ömrü kısalıyor hem de konfor bozuluyor. Binanın ömrünü uzatmak ve depreme karşı dayanımını sağlamakta en önemli konulardan biri su yalıtımıdır. Binanın taşıyıcı sistemini zayıflatan korozyonu engellemenin tek yolunun standartlara uygun doğru malzemelerle, tekniğine uygun su yalıtımı uygulamasının yapılmasıdır. Yönetmelikler tam anlamıyla uygulanmaya başlanıp denetim mekanizmaları etkili bir şekilde devreye girdiğinde, toplum olarak güvenli ve sağlıklı binalara sahip olacağız."

Peki Cosmo Polymers markası su yalıtımı konusunda müşterilerine nasıl bir fayda sağlıyor?

Cosmo Polymers olarak su yalıtımında sistem çözümlerimizle binanın su ile ilişkili olabilecek temel, çatı, teras, balkon, depo, havuz, ıslak hacimler gibi her kullanım alanına hizmet veriyoruz. ETAĞ Sertifikasına sahip olan ürünlerimiz bu sertifika ile kalitesini bir kez daha tescillemiştir. Örneğin binaların temelinde Cosmo Bento Sheet isimli ürünlerimizle hizmet veriyoruz. Bu ürün hızlı uygulanabiliyor olması sebebiyle zaman ve işçilikten maliyet avantajı sunar. 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 16:04
YORUM EKLE

Sensörmatik

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını