Betonunun Ömrü Daha Uzun

Ürün gamı tamamen son jenerasyon kristalize teknolojiye dayalı olan Supershield’ın ürettiği SupershieldAdmixPlus, atılan betonu sızmaz hale getirmesi, koruması ve ömrünü uzatması ile yapılara avantaj sağlıyor.

Betonunun Ömrü Daha Uzun
Proses Zirvesi

SupershieldAdmixPlus, atılan betonu sızmaz hale getiren, koruyan ve ömrünü uzatan aktif maddeli (DPC Sistemi- Derin nüfuz teknolojisi) sıvı bir katkı maddesidir. Özel kimyasal yapısı, çimentonun nem/su ve hidratasyon alt ürünleri ile reaksiyona girerek, betonun hidratasyon aşamasında meydana gelen gözenek ve kapiler çatlakları tıkayan ve suda erimeyen bir kristal kompleks oluşturur. Bu şekilde, beton, bütün kütlesi itibarı ile kalıcı olarak her istikametten gelen su sızmalarına ve kimyasal maddelerin etkisine karşı korunmuş olmaktadır.

Kristal oluşumunun gelişmesi daha sonraki zamanlarda yeniden su veya nem sızması durumunda meydana gelmektedir. Ayrıca ADMIXPLUS beton santrallerinde kullanılan her türlü çimento ile kullanıma uygundur.

SUPERSHİELDADMİXPLUS KULLANIMININ BAŞLICA AVANTAJLARI

SupershieldAdmixPlus kullanımı, diğer usullere göre sızdırmazlık maliyetlerini radikal bir şekilde azaltmaktadır. SupershieldAdmixPlus işlerin gerçekleştirme programlarında anlamlı bir azalmaya imkan sağlamaktadır; çünkü koruyucu kaplamaların uygulanması için betonun olgunlaşma sürelerini beklemek gerekmez. SupershieldAdmixPlus’ın aktif komponenti betonun sertliğini arttırır; çünkü gözenekleri tıkamak sureti ile agresif kimyasal maddelerin girişini önleyerek demirin oksidasyonuna engel olmaktadır. Kendiliğinden tıkama özelliği ile yapının bakım ve tamir maliyetlerini düşürür. Diğer sızdırmazlık sistemlerinden farklı olarak, SupershieldAdmixPlus kullanımı ile yapılarda veya bütün işte uygulama ve proje değişiklikleri yapılmasına gerek yoktur. AdmixPlusın özel formülü, betonun gerek fizik gerekse mekanik özelliklerini sağlamak amacı ile geliştirilmiştir. Betonun reolojik özelliklerini etkilemezSupershieldAdmixplus ürününün rakiplerine göre bir diğer önemli farkı ise beton santralindeki otomasyon sistemine entegre edilmek suretiyle, sadece şantiyede değil beton karışımı esnasında da katılabiliyor olması. Likit forma sahip olması homojen dağılımda yüksek performans ve kütle yalıtımı için önemli olan tam penetrasyonda Admixplusın önemini biraz daha arttırıyor.

ERGONOMİK VE EKONOMİK

SupershieldAdmixplus beton içerisindeki toplam bağlayıcı miktarının (çimento,cüruf,kül..vs) yüzde 1’i oranında kullanım oranına sahiptir. Beton programı ile eşzamanlı olarak su yalıtımı yapmalarını sağlayan ürün, zamandan ve işçilik maliyetinden sağladığı avantajlar ile oldukça ergonomik ve ekonomiktir.

YEŞİL TEKNOLOJİ

SupershieldAdmixPlus, işlevini yerine getirmek için kaplama maddesi kullanılmaması nedeni ile gelecekte yüksek bir imha maliyetine gerek duyulmaksızın geri dönüşüme imkan sağlayacak şekilde çimentonun kimyasını kullanan ekolojikbir üründür.

SupershieldAdmixPlus kullanımı bu nedenle LEED kredisi elde edilmesine katkıda bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 16:36
YORUM EKLE

Robot Yatırımları

Endütri 4.0

Dergiler
Partnerler