Beko'nun yeni 100 Kadın Bayi projesi yoğun ilgi gördü

Ev teknolojilerinin lider markalarından Beko’nun, bayi ekosisteminde kadınların temsiliyetini artırmak amacıyla geçtiğimiz Mart ayında başlattığı projeye şimdiye kadar 607 kişi başvurdu.

Beko'nun yeni 100 Kadın Bayi projesi yoğun ilgi gördü
EndüstriForum

Beyaz eşya sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Beko, gerçekleştirdiği bir çalışmayla daha ilgi odağı oldu.  Yeni 100 Kadın Bayi projesi ile kadınlara yönelik önemli bir çalışma gerçekleştiren markanın hedefi kadının ekonomik ve toplumsal hayatta güçlü olabilmesini sağlamak. Bu kapsamda  Beko, Arçelik’in girişimci ekosisteminde kadınların temsiliyetini artırmak için bu önemli projeyi hayata geçirdi. Kadınlar tarafından oldukça ilgi gören projeye bugüne kadar altı ayda 607 başvuru oldu.  

Beko'nun projesiyle kadınların girişimci olmaya teşvik ederken, girişim yapmayı düşünen kadınların da Beko bayisi olma seçeneğini değerlendirmesini  istediklerini belirten Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, projye olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade ediyor. .Altı ayda 10 kadın girişimciyi bayi ekosistemlerine aktıldığını aktaran Dinçer, bu projeyle kadın girişimcileri cesaretlendirmeye devam edeceklerini söyledi. Dinçer,  bayilerinin yaklaşık yüzde 5’ini kadınlar oluşturduğunu aktarark önümüzdeki süreçte yeni kadın bayi adaylarını aralarıan katarak bu oranı artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekedli. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 13:58
YORUM EKLE

Radyo

Peri

Dergiler