banner1049
x

BEKLENEN PROJEDE SONA YAKLAŞILDI

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde Malatya'nın Battalgazi ilçesinde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için inşa edilen 38 blok ve 678 konuttan oluşan birinci etap ekim ayı sonunda tamamlanacak.

BEKLENEN PROJEDE SONA YAKLAŞILDI
EndüstrideAra2

TOKİ'nin projesini hazırladığı Gelincik Tepesi'nde inşası süren konutların birinci etabındaki çalışmaları yürüten Rönesans Holdingin Ankara Bölge Müdürü Cemalettin Özbilen ile Proje Müdürü Toygun Keskin, deprem konutlarını ziyarette bulunarak, çalışmaları yerinde gözlemledi. 

DEPREME KARŞI YÜKSEK MUKAVEMETLİ MALZEME 

Elazığ'da yaşanan depremde evleri ağır hasan gören deprezedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere devlet tarafından yapılan konutların inşasının hızla devam ettiğinin altını çizen Keskin, konutların Malatya'daki birinci etap kısmını Rönesans Holding adına üstlendiklerini dile getirdi. Önümüzdeki beş ayda konutların inşasını tamamlayacaklarınu anlatan Keskin, C30 sınıfı beton kullandıklarını  açıkladı. Metreküpte 130 kilogram demiri kullanıldığını dile getiren Keskin, normal lüks bir konutta 80-90 kilogram olan demir miktarının bu projede 135 kilograma kadar çıkarıldığına işaret ederek bu projede TOKİ'nin güvenilir binalar yapmak istemesinin, Rönesans olarak Malatya'ya kaliteli ve konforlu binalar kazandırma isteğinin payınınn olduğunu söyledi. Bütün binalarının şu an bitmeye yakın veya bitmiş olduğun aişaret eden Keskin, 38 bloğun 30'unun tamamen bittiğini, 8'inde ise çalışmaların sürdüğünü açıkladı.(A/A)

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 09:16
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Siemens

Dergiler