BEKLENEN O AN İÇİN GÖREVE HAZIR OLDUKLARINI AÇIKLADILAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İklimlendirme Meclisi temsilcileri, yaptıkları açıklamada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının taşınması ve saklanması konusunda göreve hazır olduklarının altını çizdi. 

BEKLENEN O AN İÇİN GÖREVE HAZIR OLDUKLARINI AÇIKLADILAR
EndüstrideAra - Haber Detay

TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisinin "soğuk zincir" alanını temsil eden İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği (SOSİAD) ve Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESSİAD) bir araya gelerek yaptıkları açıklamada Kovid-19 aşılarının taşınmasında ve muhafaza edilmesinde göreve hazır olduklarını açıkladılar. 

TÜRKİYE İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜ YETERLİ BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP

Kullanım aşamasına gelen bazı Kovid-19 aşılarının eksi 75 santigrat derecede taşınmasına ve korunmasına ihtiyaç olduğu konusunun sıklıkla dile getirildiğine dikkat çekilen açıklamada, bu şartların sağlanabilmesi için Türkiye'de yeterli bilgi ve kaynağın bulunmadığına yönelik hatalı bilgilendirme yapıldığının altını çizerek bu durumu eleştirdiler.

Türkiye'nin iklimlendirme sektörünün, gerek ülkeden gerekse dünyadan gelecek talepleri karşılayacak bilgi birikimine ve üretim yeterliliğine sahip olunduğuna işaret edilen açıklamada, Sağlık Bakanlığının bu yönde vereceği görevlerin beklendiği vurgulandı. Bakanlığın ihtiyaç belirlemesi durumunda soğuk zincir konusunda faaliyet gösteren firmaların kısa sürede ihtiyacı karşılayabileceğinin dile getirildiği açıklamada, aşıların dış ve iç lojistik esnasında gerekli donanımların yerli sanayi tarafından karşılanabileceğinin altı çizildi.(AA)
 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 16:22
YORUM EKLE

Polinet

Peri

Dergiler