BAŞKENT KONUT SATIŞLARINDA İKİNCİ SIRADA YER ALDI

TÜİK verilerine göre, konut satışlarında ülke genelinde 14 bin 218 konut satışı ve yüzde 9,7 pay ile başkent Ankara ikinci sırada yer aldı.

BAŞKENT KONUT SATIŞLARINDA İKİNCİ SIRADA YER ALDI
Enerji Zirvesi

Başta Ankara olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında prestijli inşaat projelerine imza atan Fırat Life Style’ın COO’su Ahmet Fırat, Ocak 2021'den itibaren Ankara’da en yüksek konut satışının eylül ayında gerçekleştiğine dikkat çekti. 

TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 artarak 147 bin 143 oldu. Konut satışlarında Türkiye genelinde 14 bin 218 konut satışı ve yüzde 9,7 pay ile Ankara ikinci sırada konumlandı.

"MARKA ŞEHİR İÇİN MARKALI PROJELER ÜRETMEK ŞART!"

Fırat Life Style COO’su Fırat, Türkiye’nin nüfus yoğunluğu açısından en kalabalık ikinci ili olan Ankara'nın konut satışı istatistiklerinde de ikinci sırayı bırakmadığını dile getirdi.

Senenin ikinci yarısından itibaren başkentin hızla yükselen bir konut satış grafiği yakaladığını aktaran Fırat, şehrin kendine has tarihi dokusu, sahip olduğu sosyal ve kültürel zenginliğin yanında aldığı önemli yatırımlarla da dünya kenti olma yolunda devamlı gelişim göstermesi ile öne çıktığını vurguladı.

“Bir ülkenin başkenti kendi marka kimliğini de yansıtmalıdır. Bu nedenle markalaşan şehirler hem ekonomik anlamda canlanmakta hem de şehrin yaşam kalitesi  artmaktadır" diyen Fırat, metropol hayatına uygun marka projeler ürettiklerini söyledi. Fırat, bu bağlamda Ankara'nın doğal güzellikleriyle uyum gösteren ve diğer yandan modern hayatın tüm gereksinimlerini bir araya toplayan yeni nesil rezidans yaşam tarzıyla kullanıcılarını buluşturduklarını ifade etti.

"YENİ YATIRIMLAR, İSTİHDAM İMKANLARININ ARTMASINI SAĞLIYOR"

Yılın başında temelini attıkları Velux Ankara projelerinde inşaat çalışmalarının yarısını tamamladıklarını aktaran Fırat,  2022 yılında konutlarını alıcılarına teslim edeceklerini belirtti.

Fırat Life Style’ın COO’su Ahmet Fırat, "11 blok ve 1000 konut şeklinde yükselen yatay mimari ağırlıklı rezidans projemizde ayrıca 42 bin metrekare alana sahip açık AVM’si ile toplam 3 bloktan oluşan 133 mağazanın inşaat çalışmaları da hızla devam ediyor." dedi.

Projelerinde yatırım olanaklarının artması ile beraber yeni işletmelerin açılmasının istihdamı da artırdığına dikkat çeken Fırat, bu kapsamda ekonomiye sağladıkları katkıdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.


 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 17:14
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını