banner1322
x

Başakşehir ve Veliefendi’de iki proje

İnşaat sektörünün başarılı isimleri arasında yer alan Invest İnşaat’ın ajandası oldukça yoğun. Vadikoru projesi için çalışmalarına hızla devam eden markanın Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, Express24 ve GölPlus projelerinin yapımına devam ettiklerini belirterek, Başakşehir ve Veliefendi’de iki proje hayata geçirmeyi planladıklarını açıklıyor.

Başakşehir ve Veliefendi’de iki proje
Endüstrideara

Avrupa Gayrimenkul Ödülleri tarafından ödüle layık görülen Vadikoru projesi ile başarısını taçlandıran Invest İnşaat, bu başarısını artıracak çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Başakşehir ve Veliefendi’de iki proje hayata geçirmeyi planladıklarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar ile, gündemlerindeki çalışmalardan sektördeki gelişmelere kadar birçok konuyu konuştuk.

Şirketinizin kuruluş öyküsünü anlatır mısınız? INVEST İnşaat markası nasıl oluştu?  INVEST İnşaat çizgisini açabilir miyiz? 

Invest Grup olarak, 1992 yılından bu yana “hayata yatırım” amacıyla inşaat ve tekstil sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Tekstil sektöründe İstanbul İplik markamızla bugün sanayi alanında katma değeri yüksek ürünler üretiyor, hem iç hem de dış pazarı bu anlamda besliyoruz. İstanbul İplik markamızla Düzce Organize Sanayi Bölgesinin en büyük fabrikasında (40 bin metrekare) bugün, yıllık 85 milyon TL’lik iplik üretimini hayata geçiriyoruz. Invest Grup şirketlerinin gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren kolu olan inşaat şirketimizle de uzun yıllar pek çok proje hayata geçirdik. Invest İnşaat olarak gayrimenkul sektöründe; ‘güven’, ‘kalite’ ve ‘mutluluk’ ekseninde hayata yatırım yapmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyoruz. 

Bugüne kadar yapmış olduğunuz projeler hakkında bilgi verir misiniz?

Sektöre adım attığımız 1992 yılından bugüne dek gayrimenkul sektöründe; gerek ortaklıklar gerekse Invest İnşaat markamız altında hayata geçirdiğimiz projelerle sektöre destek vermeye ve yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Invest İnşaat olarak Ayazağa bölgesine hayat veren ve Artaş İnşaat ortaklığıyla Evyap fabrikası arazisinde hayata geçirdiğimiz Vadistanbul projemiz, İstanbul’da eşi benzeri bulunmayan bir proje…

Vadistanbul bugün 424.000 m2 arazisi ve yaklaşık 700.000 m2 satılabilir alanı ile İstanbul’un şehir merkezine bu kadar yakın inşa edilen en büyük gayrimenkul geliştirme projelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Vadistanbul Teras adını verdiğimiz ilk etapta 1.111 adet konutta yaşam başlamış durumda. İkinci etap Vadistanbul Bulvar ise bölgenin en eşsiz AVM’sini de içinde bulunduruyor ve Vadistanbul AVM, 2017 yılında ziyaretçileriyle buluştu. Son etabımız Vadistanbul Park ise 804 adet dairesiyle sona yaklaşmış durumda… Bulunduğumuz sektörlerde ilklere ve örnek işlere imza atan bir grup olarak Basın Ekspress yolunda 11 bin 500 m2 arsa üzerine 44.000 m2 inşaat alanıyla konut, cadde dükkanları ve mağazalardan oluşan karma projemiz Express24’ü hayata geçiriyoruz. Bunun yanında Küçükçekmece Gölü’nün hemen kenarında 5 bin m2’lik arsa alanı üzerinde 14 katlı 3 blok olarak hayata geçirdiğimiz GölPlus projemiz ise eşsiz bir göl manzarasının hemen yanı başında yükseliyor. 
Tüm bunların yanında yine Ayazağa bölgesinde geliştirdiğimiz ve yapımına devam edilen Vadikoru projemiz bizim gözbebeğimiz… Belgrad Ormanlarına komşu konumuyla ön plana çıkan Vadikoru projemizi de 2019 yılında tamamlamayı hedefliyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 17:46
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını