banner1339
x

AURA İSTANBUL'DA YENİ DÖNEM İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi'nin 29 Mart tarihinde başlayacak ve 16 hafta boyunca devam edecek olan sertifika programı için başvurular başladı

AURA İSTANBUL'DA YENİ DÖNEM İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
Enerji Zirvesi

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi'nin 29 Mart tarihinde başlayacak ve 16 hafta boyunca devam edecek olan sertifika programı için başvurular başladı. Stüdyo yürütücülüğünü Zuhal Kol, Carlos Zarco Sanz, Tuna Han Koç ve Zeynep Altınbaşlı'nın üstlendiği programa son başvuru tarihi 14 Mart 2021. Mimari ve kentsel tasarım sürecininhem teorik hem de pratik düzeyde ele alınacağı, disiplinler arası bakış açısı geliştirileceği AURA İstanbul 2021 yılı Bahar Dönemi Sertifika Programında aynı zamanda kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen genç meslek insanlarına avantaj sağlyacak bir platform.

Programa mimariden, iç mimariye ve kentsel ölçekte araştırma ve proje üretmek isteyenlere kadar ,tüm disiplinlerden lisans mezunları başvuruda bulunabilineceğinin altı çiziliyor. Sertifika Programına başvurmak için gerekli olan lisans derecesi; mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, endüstri ürünleri tasarımı, plastik sanatlar gibi mimarlık, tasarım ve mühendislik fakültelerinden olabileceği gibi sosyoloji, antropoloji, edebiyat, ekonomi gibi sosyal bilimler bölümlerinden mezun olmuş ve mimarlık/şehircilik üzerine çalışmak isteyen herkesi kapsıyor.
 
Bahar Dönemi boyunca, koronavirüse (Covid-19) yönelik alınan önlemler nedeniyle tüm stüdyo görüşmeleri, seminer, konferans ve etkinlikler online platformlar üzerinde gerçekleşecek. Katılımcıların program kapsamında düzenlenecek dijital etkinliklerin dinamik yapısına uyum sağlamaları ve dönem boyunca tam zamanlı olarak programda yer almaları bekleniyor. Başvurular arasından seçilecek tüm katılımcılar ücretsiz olarak programda yer alma hakkı kazanacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Niyet Mektubu:
– Katılımcı adayının programa katılma amacı ve hedeflerini kaleme aldığı metin
– Katılımcı adayının bireysel ilgi alanları doğrultusunda program kapsamında geliştirmeyi planladığı, İstanbul ile ilgili araştırma/tasarım projesini kaleme aldığı kapsamlı ve açıklayıcı metin
2. Güncel Özgeçmiş (CV)
3. Çalışmaları İçeren Dosya (Portfolyo)
4. İngilizce Yeterliliği Gösteren Sınav Sonuç Belgesi (Program başvurularında ön koşul değil, tercih nedenidir.)
 
Programın omurgasını oluşturan Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu, geleneksel mimari stüdyo pratiklerinin sınırlarını aşarak, güncel kentsel sorunlara disiplinler arası bakış açısıyla yaklaşıyor.
 2021 Bahar Dönemi'nde “Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu”nda, katılımcıların bireysel ilgi alanı ve deneyimleri doğrultusunda belirleyecekleri proje ve araştırmalar, Zuhal Kol, Carlos Zarco Sanz, Tuna Han Koç ve Zeynep Altınbaşlı yürütücülüğünde geliştirilecek. Stüdyonun başlangıç bölümünde, katılımcılar grup çalışmalarına yoğunlaşacak. Sonrasında, kendi ilgi alanı ve deneyimleri doğrultusunda, İstanbul'a ilişkin proje ve araştırma konusunu netleştirip, stüdyo yürütücülerinin danışmanlığında çalışmalarını geliştirme fırsatı bulacaklar. Hazırlanan içerik, stüdyo kapsamında yapılan çalışmaları destekleyecek tarihsel-kuramsal, ayrıca teknik yönteme ilişkin seminer dizilerine, disiplinler arası nitelikte tartışma ve buluşma ortamı sağlayan Cumartesi Aurası konferanslarına, AURA Forum tasarımcı buluşmalarına, kolektif düşünme ve üretime yönelik atölyelere katılma olanağı sunuyor. 
 

YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını