ASSAN PANEL SMARTCORE İLE YENİ DÖNEMİN KAPISINI ARALIYOR

Assan Panel yeni teknolojisi SmartCore ile sektörde yeni bir dönemin kapısını aralıyor.

ASSAN PANEL SMARTCORE İLE YENİ DÖNEMİN KAPISINI ARALIYOR
Robot Zirvesi

Yalıtımlı panel sektörünün küresel ölçekte öncü firmalarından biri olan Assan Panel’in Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen SmartCore Yeni Nesil Yalıtım Teknolojisi ile binalarda yeni bir dönem başlıyor.

Yangın güvenliği, ısı yalıtımı, çevre duyarlılığı konusunda binalarda komple çözümler sunan SmartCore teknolojisine sahip yalıtımlı panelleri, 0.0175 W/mK lambda değeri ile en düşük ısıl geçirgenlik katsayısına sahip sandviç panel olma özelliği taşıyor.

ÇEVREYE KARŞI DUYARLI, BİNALARDA YÜKSEK PERFORMANS SAĞLIYOR

Assan Panel, ürettiği SmartCore teknolojisine sahip yalıtımlı panelleriyle, binalarda benzersiz enerji verimliği, üstün yangın güvenliği ve uzun ömür sunmaktadır. SmartCore dolgulu sandviç paneller 0.0175 W/mK lambda değeri ile dünyada ilk ve tek olma özelliğine sahiptir. SmartCore yalıtımlı paneller sayesinde binalarda, daha az enerji tüketimi, daha az karbondioksit salınımı ve çevreye karşı yüksek duyarlılık sağlanmaktadır.

Assan Panel Ar-Ge laboratuvarlarında geliştiren SmartCore teknolojisi ile üretilen yalıtımlı çatı ve cephe panelleri 0,0175 W/mK lambda değeri ile mineral liften iki kat ve poliüretan dolgudan ise yüzde 20 fazla ısı verimliği sağlamaktadır. Daha düşük kalınlıklarda daha yüksek performans gösteren SmartCore yalıtımlı paneller bu sayede montaj ve nakliye maliyetinden tasarruf sağlar.

Çatı üzeri GES sistemleri ile uyumlu solar kepli panel de dahil olmak üzere, firmanın ürettiği tüm yalıtımlı panel gruplarında kullanılmaya başlanan teknoloji binalarda yüksek performans sağlıyor.  

“SEKTÖRÜMÜZDEKİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ” 

Assan Panel’in Genel Müdürü Tolga Akar, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Assan Panel’in en önemli uzmanlık alanları ısı, ses yalıtımı, sızdırmazlık ve yangın dayanımıdır. Ar-Ge laboratuvarlarımızda geliştirilen SmartCore Yeni Nesil Yalıtım Teknolojisi ile sektörümüzdeki ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Isı yalıtımının doğru yapılması ile binalarda enerji tüketimini azaltmayı ve ekonomimize katkı sunmayı hedefliyoruz. Daha önce yangın dayanımında özellikle de taşyünü yalıtımlı panellerde küresel rekor değerler elde etmiştik, SmartCore teknolojisi ile de ısı yalıtımında maksimum verim elde edilmesini sağlayan belge ve sertifikasyonları elde ettik. SmartCore küresel çapta sektörünün en yüksek kombine performansını sunuyor.” 

LAMBDA DEĞERİ NEDİR?

"K’’ değeri veya "λ’’ değeri" olarak da gösterilen lambda değeri, 1 m² yüzeye sahip 1 m kalınlıkta malzemeden iç ve dış yüzeylerde sıcaklık farkının 1 Kelvin olduğu durumda oluşan ısı akışının Watt (W) cinsinden ifadesidir. Ürünlerin termal iletkenliğini W/mK birimlerinde ölçer. Lambda değeri ne kadar düşük olursa o ürünün yalıtım kapasitesi o kadar yüksek demektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 12:51
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını