banner1322
x

ASELSAN KONYA SİLAH SİSTEMLERİ FABRİKASININ TERCİHİ

Türkiye’nin en prestijli projelerinden Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikasının tercihi çatı ve cephede Ravago Bina Çözümleri oldu.

ASELSAN KONYA SİLAH SİSTEMLERİ FABRİKASININ TERCİHİ
Endüstri 40 Zirvesi

ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş.’nin açılışına sayılı günler kaldı. Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası’nın, 17 Aralık ‘ta Şeb-i Arus gününde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılması öngörülüyor. Konyalı 24 firmanın kendi arasında kurmuş olduğu Konya Savunma Sanayi A.Ş. ve ASELSAN ortaklığı ile silah ve silah sistemleri konusunda öncü rol üstlenecek Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Konya Havalimanı yakınında 300 bin metrekarelik alanda inşa ediliyor. 3 bin 300 metrekarelik kapalı kullanım alanına sahip fabrikanın, mühendislik ve tasarım alanında görev yapan 820 personel ve 400 teknisyenle 1220 kişiye istihdam sağlayacağı öngörülüyor. 
Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikasının çatı ve cephe Yalıtımında Ravago Bina Çözümleri’ nin üretimini yaptığı, Ravaber taşyünü, Bitümex bitümlü membran ve dağıtımını üstlendiği Protan PVC Membran ürünleri kullanıldı. 
Yüksek teknolojinin ürünü olan ve proje şartnamesinde talep edilen ve 70 kpa basma dayanımını sağlayan Ravatherm 100 mm Teras Çatı Levhası, projede 28.000 m2 ve Protan SE 1,5 mm PVC Membran 30.000 m2 olarak çatı detayı için tercih edildi. Ravatherm Taşyünü, mineral lif yapısı sayesinde ses, gürültü ve olumsuz hava koşulları gibi dış etkenleri bertaraf ettiği için, huzurlu ve konforlu bir çalışma ortamı sunmaktadır. E

EKOLOJİK ÖZELLİĞİ İLE ÖNE ÇIKIYOR

Protan SE serisi, PVC su yalıtım membranları, özellikle zorlu hava şartlarına ve güneş ışınlarına maruz kalan tüm çatılarda kullanılmak üzere geliştirilmiş, uzun ömürlü çatılar için çözümler sunar. 
Bitümex Rumba,  SBS ( Styrene Butadiene Styrene ) katkılı  polimer bitümlü örtüler her tür yapı tipi ve detayında ihtiyaca yönelik çözümler sunar. Yapının dış cephe, detaylarında da Ravatherm 120 kg/m3 yoğunluğunda 5 cm kalınlığında taşyünü,  hem ısı hem yangın hem de ses yalıtımı ile  Konya Aselsan için binanın ilk günkü performansını koruyacak.Ravago Bina Çözümleri,  üretimini üstlendiği taşyünü, membran ve xps ürünlerin yanı sıra satış ve dağıtımını yaptığı Dowsil, Tyvek, Protan gibi üstün nitelikli ürün, marka ve çözümler ile Türkiye’nin en büyük ve en prestijli projelerine imzasını atmaya devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 16:45
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını