ARTYOL MÜHENDİSLİK LİSANS ANLAŞMASI İMZALADI

Artyol Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Türkkan, GK Global-Maeda Corporation ortak girişimiyle kurulan GKMC İnşaat ve Danışmanlık A.Ş. ile lisans anlaşması imzaladıklarını açıkladı.

ARTYOL MÜHENDİSLİK LİSANS ANLAŞMASI İMZALADI
Robot Zirvesi

Artyol Mühendislik’in çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Artyol Mühendislik olarak üç sac ayağına oturan bir yapımız var, bunlar: Mevcut yapılarda deprem performans analizleri ile güçlendirme projelerinin hazırlanması ve statik/mimari/mekanik/elektrik proje hizmetlerinin verilmesi; Depreme karşı güçlendirme inşaatı yapımı/yapıların yapısal onarım ve tamiratı/tescilli eserlerde yapısal restorasyon uygulaması hizmetleri; Yapı kimyasalları/restorasyon malzemeleri satış pazarlamadır.

Yakın zamanda Japonlarla güçlendirme yöntemine yönelik bir anlaşma gerçekleştirdiniz. Bu anlaşmanın detaylarını, söz konusu teknolojinin avantajlarını öğrenebilir miyiz?

GK Global-Maeda Corporation ortak girişimi ile kurulan GKMC İnşaat ve Danışmanlık A.Ş. ile lisans anlaşması imzalayan firmamız, Türkiye’de depreme karşı yapıların güçlendirilmesinde yeni bir sisteme paydaş oluyor. Japonya’da ve İstanbul Teknik Üniversitesi Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü’nde yapılan uzun AR-GE çalışmalarının sonucunda MASTERFRAME™ yöntemi ile artık binaların içine müdahale edilmeden depreme karşı güçlendirme mümkün oluyor. Japonya’da MASTERFRAME™ yöntemi ile güçlendirilmiş yurt ve konut binalarının şiddetli depremleri başarıyla atlattığı görüldüğü için Japonya’da otuzun üzerinde ve Türkiye’de birkaç binada uygulanmış ve projesi yapılmakta olan bu sistemin çok kısa sürede yaygınlaşmasını bekliyoruz.

2021 yılına yönelik hedef ve planlarınız neler?

2021 yılında hem kurucu üyelerinden olduğumuz Deprem Güçlendirme Derneği’ni daha etkin hale getirmek istiyoruz hem de şirket olarak daha fazla sayıda binada güçlendirme inşaatı yapma hedefimiz var. İleri sismik teknolojiler kullanarak güçlendirme yapacağımız projelerimizin artmasını da hedefliyoruz. Vatandaşlarımızdan deprem güvenliği farkındalığı, bankalarımızdan halkımıza ucuz güçlendirme kredi desteği ve devletimizden ise kentsel dönüşümün güçlendirmesiz olmayacağına dair bir destek bekliyoruz.

YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını