banner1114
x

Arçelik’ten Engel Tanımayan Tasarımcılara Sertifika

Arçelik sosyal projeleriyle toplumun her kesimine dokunmaya devam ediyor.  Arçelik’in Anadolu Üniversitesi ve İŞKUR ortaklığında düzenlediği “İşitme Engelli Tasarımcı Yetiştirme Programı” ilk mezunlarını verdi. 

Arçelik’ten Engel Tanımayan Tasarımcılara Sertifika
Proses Zirvesi

Dünya markası Arçelik, geliştirdiği teknolojilerin yanı sıra sosyal projeleri ile isminden söz ettirmeye devam ediyor. “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla örnek çalışmalara imza atan Arçelik’in Buzdolabı Ürün Direktörlüğü, ülke genelinde engelli bireylerin eğitim ve istihdamına katkı sağlayacak bir model oluşturacak önemli bir proje gerçekleştirdi. Markanın bu hedef doğrultusunda Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu ve İŞKUR ile birlikte düzenlediği “İşitme Engelli Tasarımcı Yetiştirme Programı” ilk mezunlarını verdi. 

Törene Ayşe Göktaş, Şeyma Dağlı, Aysun Çalkaya, Murat Girgin ve Halise Östündağ olmak üzere işitme engelli beş öğrenciye sertifikaları Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Arçelik Buzdolabı Ürün Direktörü Ayhan Önder, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Eskişehir Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Hasan Yoldaş katılım gerçekleştirdi. 

Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu öğrencilerine  ders verilerek kendilerinin eğitim hayatlarına katkı sağlandı. “İşitme Engelli Tasarımcı Yetiştirme Programı” kapsamında 21 Ocak – 20 Mayıs 2019 tarihleri arasında tasarım süreçleri, teknik resim, plastik ve metal parça tasarımı gibi 18 farklı alanda, 4 aylık süre zarfında haftada 2 gün toplam 140 saat ders verildi.

21 Mayıs – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında programın uygulama kısmı için Arçelik’in Ar-Ge departmanında öğrenciler istihdam edildi. Bu öğrenciler 100 adet parça tasarlamalarının yanı sıra 16 adet montaj gerçekleştirdi. Ayrıca öğrenciler 120 yeni teknik kelime öğrenmesinin yanı sıra problem çözümüne yönelik 4 adet proje ve 40 parça için audit raporu hazırlayarak eğitimlerini pratikte hayata geçirmiş oldular.  


 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 18:15
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler