banner1013
x

ARÇELİK VE AÜ'DEN İŞBİRLİĞİ

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Engelliler Entegre Yüksekokulu ile Arçelik-LG Klima San. Tic. AŞ arasında işitme engelli bireylerin nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. 

ARÇELİK VE AÜ'DEN İŞBİRLİĞİ
EndüstrideAra1

AÜ'nün yazılı açıklamasına göre iki kurumun iş birliğiyle ilk, orta ve yüksek öğretim mezunu genç ve yetişkin işitme engelli bireylerin, çevrim içi ortamda gerçekleştirecekleri iş başvurusu, işe alım ve işe uyum süreçlerine yönelik eğitimler verilmesinin amaçlandığı belirtildi.

MODEL OLUŞTURACAK BİR İŞBİRLİĞİ 

AÜ Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu ile Arçelik-LG firması temsilcilerini kutlayarak bu projenin benzer projelerin önünü açacak bir adım olacağını söyledi. Bundan duyduğu mutluluğu dile getiren Erdal, imzalanan protokol kapsamında işitme engelli bireylerin işe alımı, adaptasyonu konusunda eğitimler verileceğini ve bu alanda yeni bir model oluşturulacağının altını çizdi. Erdal, bu modelin işitme engelli bireylerin istihdamı için yürütülecek çalışmalara temel oluşturmasını hedeflediklerinin altını çizdi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 12:10
YORUM EKLE

Aldağ

Siemens

Dergiler