Arçelik 6’ncı kez Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde 

Sürdürülebilirlik alanında küresel ölçekte öncü çalışmalar yürüten Arçelik, Borsa İstanbul’un bu alandaki değerlendirmesinde bir kez daha en iyi performans gösteren şirketler arasında yer aldı. Arçelik, 6’ıncı kez BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girerek önemli bir başarıya imza attı. 

Arçelik 6’ncı kez Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde 
EndüstrideAra - Haber Detay

Arçelik, sürdürülebilirlik alanındaki başarısını bir kez daha tescilledi. Marka, BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne 6’ncı kez girdi. Böylece Arçelik, 2014 yılından bu yana BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde aralıksız her yıl yer alarak sürdürülebilirlik konusundaki iddiasını kanıtlıyor.

Yalnızca 56 şirket girmeyi başardığı  BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Arçelik de yer aldı.  “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonundan hareket ile sürdürülebilir iş modellerine odaklanan Arçelik, 2019 yılında Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde sektörünün “Endüstri lideri” seçildi. Arçelik, Türkiye’den üç yıl üst üste Dow Jones Gelişmekte olan Piyasalar Sürdürülebilirlik Endeksi’ne giren ilk ve tek sanayi şirketi olma unvanıyla öne çıktı.

Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde de iki ödüle birden layık görülen Arçelik, “Atık Yönetimi” kategorisinde üretiminde PET şişe kullanılan Çamaşır Makinesi-Kurutucu Kazanı ile öne çıktı. Markanın layık görüldüğü bir diğer önemli ödül ise 2018 Sürdürülebilirlik Raporu ile “Sürdürülebilirlik Raporlaması” kategorisi oldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 18:15
YORUM EKLE

Radyo

Bestherm

Dergiler