banner1322
x

“AR-GE'YE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Hizmet ve yeniliğin işlerinin merkezinde olduğunu belirten GCP Uygulamalı Teknolojiler Genel Müdürü Yasemin Şanlı müşterileri için değer katan farklılaştırılmış, birinci sınıf ürünler üretmek için araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

“AR-GE'YE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Endüstri 40 Zirvesi

Yapı ürünleri portföyümüz, hedeflenen kaliteyi sağlayan ve verimliliği artıran beton ve çimento katkı maddeleri, yapı malzemeleri ve teknolojilerinden oluşur. Dünyanın en başarılı mimarları, üreticileri, inşaatçıları ve müteahhitleri GCP markasını ve çözümlerini tecrübe ettikten sonra, devamındaki projelerinde de GCP çözümlerini kullanmaya devam etmişlerdir. GCP, sürekli büyüyen global inşaat sektöründe inovasyona odaklanmıştır. Ürün portföyümüze baktığımızda, su yalıtımı konusunda en çok bilinen ve sektörde kullanılmış olan dünyanın ilk beton öncesi uygulanan PREPRUFE® su yalıtım membranları, dünyanın ilk soğuk uygulama kendinden yapışkanlı membranı BITUTHENE® ve SERVİDEK®, ICE&WATERSHIELD ® ve SILCOR® gibi su yalıtım sistemleri; Stirling Lloyd ile bünyemize katılan ELIMINATOR®, INTEGRITANK® ve DECSEAL®'den söz edebiliriz. Son dönemdeki yeniliklere bakacak olursak; çığır açan Verifi® Transit Beton Yönetim Sistemi®, akışkan kontrollü beton için CONCERA ™ katkıları ve SILCOR® sıvı su yalıtımını görebiliriz. Ayrıca TYTRO® püskürtme beton sistemi ile tünel açma ve madencilik segmentlerinde bölgesel ve ticari büyümeye devam etmekteyiz. Ürün yelpazesi hazır beton, prekast ve blok üreticileri ve çimento üreticileri tarafından yapıların dayanıklılığını, mukavemetini ve görünümünü iyileştirmede kullanılan mimari beton ürünleri, renkli beton için sıvı pigmentler gibi ürünleri de içerir. Son iki senedir Türkiye’de global ürün portföyünden ayrı olarak beton katkı üretimine ara verip, çimento katkı ve su yalıtım malzemeleri ile devam etmekteyizGCP Uygulamalı Teknolojileri başarısı ile ismini dünyaya duyurmuş bir marka. İnovatif çözümleri ile öne çıkan markanın çalışmalarını, Genel Müdür Yasemin Şanlı ile konuştuk.

GCP UYGULAMALI TEKNOLOJİLERİ’NİN DÜNYADAKİ VE TÜRKİYE’DEKİ YAPILANMASI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

GCP Uygulamalı Teknolojiler; yüksek performanslı su yalıtım ürünleri, çimento ve beton için katkı maddeleri, VERIFI® Transit Beton Yönetim Sistemi ve özel sistemler içeren inşaat ürünleri teknolojilerinin önde gelen global bir tedarikçisidir. GCP, zengin ve uzun bir geçmişe sahip, aynı zamanda da yeni bir şirkettir. 2016 yılında W.R. Grace halka açık iki bağımsız şirkete, Grace ve GCP Uygulamalı Teknolojiler olarak iki şirkete ayrıldı. Merkezi Cambridge, Massachusetts'te bulunan GCP Uygulamalı Teknolojiler, Türkiye pazarına ise 1986’dan beri hizmet vermekte olup, üretim ve yönetim tesisi İstanbul Tuzla’dadır. 50 yıldan fazla sektör tecrübesine; yeni ürün ve yeni ürün pazarı oluşturmada onlarca yıllık başarıya sahiptir.
İnşaat ürünlerimiz Los Angeles'taki Getty Center'dan Londra Metrosu'na, Hong Kong'daki Çin Banka Kulesi'nden İspanya'daki Guggenheim Müzesine kadar burada hepsini sayamayacağım birçok önemli yapıda kullanılmıştır. 

HANGİ ÜRÜN VE HİZMETLERİNİZLE İNŞAAT SEKTÖRÜNE HİZMET VERİYORSUNUZ?

Yapı ürünleri portföyümüz, hedeflenen kaliteyi sağlayan ve verimliliği artıran beton ve çimento katkı maddeleri, yapı malzemeleri ve teknolojilerinden oluşur. Dünyanın en başarılı mimarları, üreticileri, inşaatçıları ve müteahhitleri GCP markasını ve çözümlerini tecrübe ettikten sonra, devamındaki projelerinde de GCP çözümlerini kullanmaya devam etmişlerdir. GCP, sürekli büyüyen global inşaat sektöründe inovasyona odaklanmıştır. Ürün portföyümüze baktığımızda, su yalıtımı konusunda en çok bilinen ve sektörde kullanılmış olan dünyanın ilk beton öncesi uygulanan PREPRUFE® su yalıtım membranları, dünyanın ilk soğuk uygulama kendinden yapışkanlı membranı BITUTHENE® ve SERVİDEK®, ICE&WATERSHIELD ® ve SILCOR® gibi su yalıtım sistemleri; Stirling Lloyd ile bünyemize katılan ELIMINATOR®, INTEGRITANK® ve DECSEAL®'den söz edebiliriz. Son dönemdeki yeniliklere bakacak olursak; çığır açan Verifi® Transit Beton Yönetim Sistemi®, akışkan kontrollü beton için CONCERA ™ katkıları ve SILCOR® sıvı su yalıtımını görebiliriz. Ayrıca TYTRO® püskürtme beton sistemi ile tünel açma ve madencilik segmentlerinde bölgesel ve ticari büyümeye devam etmekteyiz. Ürün yelpazesi hazır beton, prekast ve blok üreticileri ve çimento üreticileri tarafından yapıların dayanıklılığını, mukavemetini ve görünümünü iyileştirmede kullanılan mimari beton ürünleri, renkli beton için sıvı pigmentler gibi ürünleri de içerir. Son iki senedir Türkiye’de global ürün portföyünden ayrı olarak beton katkı üretimine ara verip, çimento katkı ve su yalıtım malzemeleri ile devam etmekteyiz.

GÜNDEMİNİZDE HANGİ ÇALIŞMALAR VAR? HEDEFLERİNİZİ, AJANDANIZI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

Teknoloji, hizmet ve yenilik işimizin merkezinde, müşterilerimiz için değer katan farklılaştırılmış, birinci sınıf ürünler üretmek için araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Güçlü markalarımız ve hizmet verdiğimiz sektörlerin önde gelen şirketleriyle uzun süredir devam eden ilişkilerimizi, teknik uzmanlığımız ve sektör bilgimizle desteklemeye devam edeceğiz. Başarımızın temelinde formülasyon uzmanlığımız, teknik servisimiz, müşteri desteğimiz ve yenilikçiliğimiz üzerine kurduğumuz müşteri odaklılık yatıyor. Sürekli olarak yeni, teknik olarak farklılaştırılmış ürünler ve hizmetler sunarak, sunduğumuz hizmetleri geliştirmeye, yenilemeye devam edeceğiz. Araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam ederek dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizi ve hizmetleri, inovasyon konusundaki itibarımızı sürdürerek güçlendireceğiz
 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 13:37
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını