banner1322
x

AR-GE MERKEZİ ULUSLARARASI AKREDİTASYON ALDI

Seramik sektörünün önde gelen isimlerinden Kaleseramik, ürün gruplarına EPD belgesini alan ilk Türk firma olmasıyla duyurmuştu. Marka şimdide Ar-Ge Merkezi Laboratuvarlarının TÜRKAK tarafından akreditasyon almasıyla bir kez daha sürdürülebilirlik ile anıldı.

AR-GE MERKEZİ ULUSLARARASI AKREDİTASYON ALDI
Enerji Zirvesi

Türkiye'nin uygunluk değerlendirmesi alanında akreditasyon hizmeti veren tek kurumu olan Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından, Kaleseramik’in, Ar-Ge Merkezi Laboratuvarları akredite edildi. TS EN ISO 17025 - Laboratuvar Yeterlilik Belgesi’ni almaya layık görülen Kaleseramik’in, 23 Haziran itibariyle akredite kapsamı genişletilmişti. Bu akreditasyonun sonucunda Kaleseramik Ar-Ge Merkezi Laboratuvarları önemli bir adım attı. Laboratuvarın yapacağı seramik nihai ürün testleri, atık su ve hammadde kimyasal analiz sonuçlarının ulusal ve uluslararası ölçekte geçerliliği olacak.

AR-GE ÇALIŞMALARIYLA BAŞARISINI ARTIRDI

Ar-Ge çalışmalarına önem vererek 1973 yılında başlattığı ilk sistematik araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla, bugünkü Ar-Ge’nin temellerini atan Kaleseramik, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik odağıyla; atıkların önlenmesi, hammaddeden son ürüne malzeme ve süreç iyileştirmeleri, sektöre yön verecek inovatif ürünlerin tasarımı ve geliştirilmesi gibi birçok proje yürütüyor. (AA)
 

YORUM EKLE

Sensörmatik

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını