banner1013
x

"Alüminyum hafifliğiyle avantaj sağlıyor"

Alüminyum kullanımının her alanda avantaj sağladığını belirten Alse Metal Genel Müdür Alper Coşkun, en önemli avantajının ise yapı güvenliği ve sağlığı açısından hafif olması ve korozyona uğramaması olduğunu vurguladı.

"Alüminyum hafifliğiyle avantaj sağlıyor"
EndüstrideAra - Haber Detay
Sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Alse Metal’in Genel Müdürü Alper Coşkun ile alüminyum sektörünü konuştuk. Alüminyumun mukavemetinin yüksek olduğunu ifade eden Coşkun, malzemenin deformasyona ve korozyona uğramamasına dikkat çekti.  

KOROZYONA KARŞI YÜKSEK MUKAVEMİYET

Alüminyumun bu özellikleriyle yapılarda riski azattığını aktaran Coşkun, “İstenilen form, renk ve dokunun tasarlanabilmesi ise alüminyumu mimaride kullanılmasını avantajlı kılıyor. Bu nedenle mimar ve mühendisler, projelerinde planladıkları tasarımı alüminyum ile kolaylıkla sağlayabiliyor” dedi. Alüminyum sektöründeki gelişmelere değinen Coşkun, son yıllarda birçok konut projesinin hayata geçirildini ancak yaşanan ekonomik kriz nedeniyle sektörde bazı firmaların olumsuz etkilendiğini vurguladı. Bu gelişmeler neticeside haksız rekabete neden olan firmaların piyasadan silindiğini kataran Coşkun, kaliteli malzeme ve işin belli bir maliyeti gerektirdiğini vurguladı. Coşkun, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Fiyat kırma gibi yaklaşımlar, bu ekonomik koşullarda firmaların finans sıkıntısı gibi birtakım sorunları yaşamasına sebep oluyor. Sektörde rekabet çok fazla arttı. Alüminyumfarklı iş alanlarında her zaman ihtiyaç duyulan bir malzeme. Bu nedenle değerini bilerek hareket etmek gerekiyor.”

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 15:44
YORUM EKLE

Radyo

Peri

Dergiler