banner1322
x

Alse Metal’in hedefi yurt dışı pazarında büyümek

Alse Metal’in gelecek dönemdeki yol haritası ihracatı arttırmak. Bu kapsamda çalışmalarına yön veren firmanın gündemini, Genel Müdür Alper Coşkun ile konuştuk.

Alse Metal’in hedefi yurt dışı pazarında büyümek
Endüstri 40 Zirvesi

Alse Metal son yıllarda önemli yatırımlar yaptı. Bu çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Eskoop Sanayi Sitesi’nde imalat gerçekleştiren Alse Metal, 15 yılı aşkın bilgi birikimi ile müşterilerine kaliteli çözümler sunmaya bugün de devam ediyor. Üretim, projelendirme ve montaj hizmeti veren firmamız, son yıllarda ağırlıklı olarak fason üretim yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda makine parkımıza yaptığımız yatırımların ardından üretimimizi çok daha güçlendirdik. Şu anda yıllık üretim miktarımız yaklaşık 300 bin ton. Alüminyum dış cephe sistemleri, alüminyum doğrama sistemleri, alüminyum korkuluk sistemleri, dekoratif cephe sistemleri, ofis bölme sistemleri, otomatik sistemler başlıca çalışmalarımız arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak ayda 1500 metrekare alüminyum kompozit üretimi yapıyoruz. Müşterilerimize sağladığımız en önemli avantajlardan biri projeye özel çözümler sunabiliyor olmamız. Ürün ve hizmet kalitemiz nedeniyle son yıllarda yurt içinin yanı sıra yurt dışında da önemli çalışmalara imza attık. İsrail, Fransa ve İngiltere ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz.

İhracat çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Alse Metal olarak 2019 yılı için öncelikli hedefimiz yurt dışında daha baskın olmak. Almanya, Fransa ve İspanya’da olmak üzere üç farklı fuara katılım gerçekleştireceğiz. Ayrıca İsrail, İngitere, Fransa ve Irak’a ihracat yapıyoruz. İngiltere ve Fransa’ya cephe ve doğrama sistemlerini Türkiye’de üretimini yaparak gönderiyoruz. İsrail ve Irak’ta ise hem imalat hem de montaj yapıyoruz. Dış pazar payımızı arttırmak amacımız. Böylelikle firmamızın üretim kapasitesin de arttırmış olacağız.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 15:41
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını