banner1114
x

ALDAĞ ENERJİ VERİMLİ SU SOĞUTMA GRUBUNU SUNUYOR

Aldağ enerji verimli ve çevre dostu POWERCIAT su soğutma grubunu müşterilerinin beğenisine sunuyor.

ALDAĞ ENERJİ VERİMLİ SU SOĞUTMA GRUBUNU SUNUYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Aldağ, ofisler, sağlık kuruluşları, sanayi, resmi daireler, AVM'lerdeki tüm soğutma uygulamaları için yeni nesil POWERCIAT yüksek enerji verimli havadan suya su soğutma gruplarını sunuyor.

MEVSİMSEL ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE PERFORMANSINA SAHİP

Artan mevsimsel enerji verimliliği gereksinimleri (SEER ve SEPR), en son EcoDesign düzenlemeleri ve karbon salınımının azaltılmasına yönelik çeşitli mevzuat uyumluluğu gözetilerek tasarlanan bu üniteler, yüksek enerji tasarrufu avantajı ile öne çıkıyor.

POWERCIAT HE Yüksek Verimli versiyonu standart olarak AC motora sahip değişken hızlı fanlar ve harici hız regülatörü ile donatıldı. POWERCIAT XE Premium versiyonu ise, standart olarak EC değişken hızlı fanlar ile donatılmış olup yıl boyunca optimum kısmi yük verimliliğine ulaşılmasını sağlıyor.

Bu sayede yeni ürün serisinin, yüksek verimli versiyonları ile 4,7’e kadar SEER, 6.2’ye kadar SEPR mevsimsel enerji verimliliği ve performansı seviyeleri mevcut.

GENİŞ ÇIKIŞ ARALIĞI SAĞLIYOR

POWERCIAT’ ın 270 ile 1.500 kW arasında 18 boyutta mevcut olan ürün yelpazesi, tüm pazarlar ve endüstriyel prosesler için ideal iklimlendirme çözümleri sunar. POWERCIAT, -20° ile 55°C arasında geniş bir çalışma dış ortam sıcaklığı aralığı ile her mevsimde tüm iklimlere uyum sağlıyor.

POWERCIAT, tüm sektörlerin soğutma ihtiyaçlarını karşılayarak -12°C'den (düşük tuzlu su opsiyonu ile) 15°C'ye kadar geniş bir soğutulmuş su çıkış sıcaklığı aralığı sağlıyor. 

Modellerinin tamamı 2 bağımsız soğutma devresi ve 2 vidalı kompresör ile donatıldı. Sabit hızlı vidalı ikiz yarı hermetik kompresörlerin kullanıldığı serinin cihazlarında yüksek performanslı ıslak rotorlu teknolojiye sahip, 19mm termal izolasyonlu Shell&tube flooded tip evaporatör, eksenel fan motoru düzeneğine sahip, IP 54, class F motorlu, alüminyum mikro kanallı ısı eşanjörü bulunuyor.

EN ZORLU ÇEVRE KOŞULLARINDA SORUNSUZ ÇALIŞIYOR

Serpantin içerisindeki galvanik korozyonu ortadan kaldıran tümüyle alüminyum tasarımı sayesinde geleneksel bakır/alüminyum serpantine kıyasla daha yüksek korozyon direnci sunuyor Buna ek olarak; agresif ve korozif ortamlar için iki özel kaplama opsiyonu ile POWERCIAT, en zorlu çevre koşullarında bile sorunsuz çalışıyor. 

Şarj edilebilir kartuşlu nem alma filtreleri, higroskopik gözetleme camı, elektronik genleşme valfleri, sıvı hattındaki servis valfleri, cihazların soğutma aksesuarlarını oluşturuyor. Düşük ve yüksek basınç sensörleri, soğutucu akışkan devresi emniyet valfleri, su sıcaklık kontrol sensörü, evaporatör donma koruma sensörü, fabrikada monte edilen evaporatör su akış kontrolörü de sistemin kontrol ve güvenlik elemanlarıdır. 

Connect Touch kontrol modülü 5 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Standart olarak bir RS485 portu ve bir ETHERNET (IP) bağlantısı ile donatılmıştır, uzaktan yönetim, izleme ve teşhis için bir dizi seçenek sunuyor. Entegre Web sunucusunu kullanan basit bir internet bağlantısı, bilgisayardaki Connect Touch arayüzüne erişmek için ünitenin IP adresini kullanarak günlük yönetim görevlerini ve bakım işlemlerini kolaylaştırıyor.

Standart olarak MODBUS / JBUS RTU (RS485) veya TC / IP, seçenek olarak LONWORKS - BACNET IP gibi birçok iletişim protokolü bulunuyor.

ÜCRETSİZ EK SICAK SU ÜRETEBİLİYOR

Bina Yönetim Sistemlerine mükemmel uyumlu olan POWERCIAT serisi, yıl boyunca önemli miktarda enerji tasarrufu sağlanmasına olanak veren toplam ısı geri kazanımı özelliğini sunuyor. Söz konusu özellik, atılacak ısının sıcak su üretiminde kullanımını sağladığı için ilave bir su ısıtıcısı ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Toplam ısıtma kapasitesinin geri kazanımı ile ünite, 60°C'ye kadar ücretsiz ek sıcak su üretebiliyor. Bu opsiyon, özellikle büyük miktarda ısı geri kazanımı gerektiren uygulamalar için önemli ölçüde fayda sağlıyor. 

EN DÜŞÜK SES VE TİTREŞİM SEVİYESİ SAĞLANIYOR

Yeni ürün serisinde kullanılan ses azaltma teknolojileri ile en düşük ses ve titreşim seviyesi sağlanıyor. Bunun için yeni nesil, yüksek verimli, çok düşük ses seviyesine sahip fanlar ve ses yalıtım kabinli kompresörler kullanılıyor.

Tüm versiyonlar sese duyarlı uygulamalar için dört akustik seviye seçeneklerine sahip. Akustik konfor taleplerine göre; Düşük (4-6 dB), Ekstra Düşük (7-10 dB) ve Süper Düşük (9-12 dB) ses seviyesi seçenekleri bulunuyor.

CIAT, 85 yıldan fazla tecrübesi ve 50’yi aşkın ülkede hizmet sunan organizasyonuyla, Türkiye’deki faaliyetlerini sektörün en köklü kuruluşları arasında bulunan ALDAĞ çatısı altında yürütülüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 10:06
YORUM EKLE

Fullboard

Peri

Dergiler