ABB, SAMSUNG ELEKTRONİK İLE ORTAKLIK KURUYOR

ABB, bütünsel akıllı bina teknolojisini desteklemek üzere Samsung Elektronik ile ortaklık kuruyor. Ortaklık, konut ve ticari binalarda karbon salınımı ve enerji faturalarını azaltmak üzere bütünsel enerji yönetimine yenilik getirecek.

ABB, SAMSUNG ELEKTRONİK İLE ORTAKLIK KURUYOR
Enerji Zirvesi

Daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketi olan ABB; elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB ve Samsung Elektronik, hem konut hem de ticari binaların enerji tasarrufu, enerji yönetimi ve akıllı nesnelerin interneti (IoT) bağlantısı konularında ortaklaşa geliştirilen teknolojiler geliştirmek üzere küresel bir ortaklık dahilinde işbirliği yapacak. Binalar, yıllık küresel CO2 emisyonlarının1 yaklaşık yüzde 40'ını oluşturuyor. Ortaklık; akıllı teknoloji, akıllı kontrol ve akıllı cihazlarda inovasyon için uzun vadeli işbirliği çerçevesinde konut ve ticari binalarda karbon salınımı azaltmak ve enerji tasarrufu için bütünsel enerji yönetimine yenilik getirecek.

DAHA DÜŞÜK ENERJİ MALİYETLERİNİ GARANTİ EDİYOR

İş birliği, Samsung ve ABB'nin ev otomasyon teknolojilerine müşteri erişimini arttırmasını ve daha iyi cihaz yönetimini sağlarken, elektrik yükünün yönetimini kolaylaştıracak. Akıllı evler, paradan, zamandan ve enerjiden tasarruf etmek için merkezi bir sistem aracılığıyla entegre edilmiş bağlantılı cihazları ve tertibatı kullanıyor. Örneğin, Samsung SmartThings uygulamasını ve ABB ev otomasyon çözümlerini bağlayarak, konut sakinleri kişisel cihazlarını kullanarak tüm beyaz eşya yelpazesinin yanı sıra gaz ve duman sensörleri, enerji, güvenlik ve konfor sistemlerini tek bir uygulamadan izleyip yönetebilecekler. Bulaşık makineleri ve çamaşır makineleri gibi cihazları proaktif olarak yönetmek, şebeke optimizasyonunu ve daha düşük enerji maliyetlerini garanti ediyor.

SORUNSUZ VE İLGİ ÇEKİCİ BİR KULLANICI DENEYİMİ

ABB Akıllı Binalar İş Kolu Başkanı Mike Mustapha şunları söyledi: “Tamamen entegre ve bütünsel, akıllı bina teknolojisine erişimi daha da geliştirerek müşterilerimizin önemli karbon ve enerji tasarrufları sağlayabileceği bir gelecek hayal ediyoruz. Samsung Electronik gibi önemli bir teknoloji inovasyon lideriyle ortaklık, ABB'nin tüm binaları açık ve agnostik çözümlerle birbirine bağlama ve elektrikli araç (EA) şarjı gibi unsurlar da dahil olmak üzere toplam enerji tüketimine ilişkin öngörüler sağlama vizyonunu ve çözümlerini daha da ileri taşıyor. Bu, yalnızca inşa edilen çevreden kaynaklanan karbon ayak izini en aza indirmekle kalmıyor, aynı zamanda sorunsuz ve ilgi çekici bir kullanıcı deneyimi sunuyor.“

İKİ ŞİRKETİN ORTAKLIĞI AKILLI BİNA PROJELERİNE KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Ev otomasyon çözümlerine paralel olarak, iki şirket de Samsung Electronik ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) ürünleri ve değişken debili soğutucu akışkan (VRF) oda kontrol sistemi ile ticari binalar ve çok konutlu geliştirmeler için ABB HVAC kontrol sistemi arasındaki işbirliğini genişletmeyi planlıyor.
Samsung Elektronik IoT İş Kolu Başkanı Chanwoo Park şunları söyledi: “İki şirketin bir araya gelişi, inşaat şirketleri ve mülk geliştiricileri için de akıllı bina projelerine kolaylık sağlıyor. Mevcut binaları veya yeni tesisleri tek bir çözüm kaynağıyla güçlendirmek için, ürünlerin entegre olacağından ve birlikte sorunsuz bir şekilde çalışacağından emin olabilirler. Ayrıca tüm sistem için tek bir platform olduğu için satış sonrası deneyim de daha gelişmiş olacak.”
 

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını