banner1322
x

600 MİLYON TL’LİK SAMSUN YATIRIMINI TAMAMLADI

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, yeni yatırımlarla üretim kapasitesini artırmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Samsun’da hayata geçirdiği 600 milyon TL’lik kontinü tesis yatırımını tamamlayan şirket, yeni tesisinde üretime başladığının altını çizdi. 

600 MİLYON TL’LİK SAMSUN YATIRIMINI TAMAMLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Kastamonu Entegre, stratejik yatırımlarıyla üretimdeki gücünü pekiştirmeyi sürdürüyor. Samsun Yonga Levha Tesisi’nde yenileme ve kapasite artırımına yönelik 600 milyon TL’lik yatırımı tamamlayan şirket, mevcut katlı yonga levha tesisini kontinü tesise dönüştürdü. Devreye giren yüksek kaliteli levha ve laminasyon hatları ile Samsun’daki yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 2,5 kat artarak 500 bin metreküpe ulaştı. Marka,  Samsun Yonga Levha Tesisi’nde 120 kişiye daha iş imkânı sağlayarak, tesis genelinde toplam 300 kişiyi istihdam etmiş olduğunun altını çizdi.

ARTAN İÇ PAZAR TALEPLERİNE YÖNELİK YENİ YATIRIMLAR 

Ağaç bazlı panel endüstrisinin, mobilya sektörü ile birlikte ülkemizde cari fazla veren nadir sektörlerden olduğunun altını çizen Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, bu ay itibariyle ülke için çok değerli bir yatırımı daha hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Samsun’daki eski tesislerinin faaliyetine son vererek, yıllık 500 bin metreküp üretim hacmine sahip yeni kontinü tesislerinde levha üretimine başladıklarının altını çizen Yıldız, böylece şirketlerinin toplam üretim kapasitesini 6 milyon metreküpe ulaştırarak iç pazarın taleplerini en üst seviyede karşılamayı sürdüreceklerinin altını çizdi. Türkiye’nin büyüme hedeflerine ulaşmasında ağaç bazlı panel sektörünün önemli bir yere sahip olduğuna değinen Yıldız; bu yıl da yurt içinde tesis ve makine yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceklerini aktarıyor.
 

YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını