banner1322
x

2020 YILINDA YÜZDE 40 BÜYÜDÜ

Flokser Kimya, 2020 yılında satışlarının yüzde 40’ını ihracattan karşıladı. Ar-Ge yatırımlarına ve yurt dışı pazarlara ağırlık vermeyi planlayan şirket, 2021 yılında ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

2020 YILINDA YÜZDE 40 BÜYÜDÜ
Enerji Zirvesi

2020 yılında iç pazarda yapı inşaat sektöründe ve buzdolabı üretiminde kullanılan izolasyon köpükleri, dış pazarlarda ise ayakkabı ürün grubuna yönelik PU hammaddelerinde talep artışının yaşandığının altını çizen Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek, markalarının iç ve dış pazarda artan taleple birlikte 2020 yılında yüzde 40 büyüdüğünü açıklıyor. 2021 yılında da büyüme hedeflerinin yüzde 20 olarak belirlediklerinin altını çizen Tükek, bu büyümenin gerçekleşmesi için de dış pazarlara daha fazla odaklanacaklarının altını çizdi.

FARKLI SEKTÖRLERE YÖNELİK YENİ ÜRÜNLER GELİŞTİRİYOR

2020 yılında satışlarının yüzde 40’ını, 40 ülkeye gerçekleştirdikleri ihracat kanalından elde ettiklerine vurgu yaparak bu oranı da yüzde 50’lere ulaştırmak için tüm enerjilerini ve kaynaklarını buraya yönelttiklerinin altını çiziyor. Yurt dışına kurdukları bayilik, satış ağı ve distribütör ağı yatırımlarını sürdüreceklerini dile getiren Tükek, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde başlattıkları yeni yatırımlarıyla yurt içinde ve yurt dışında daha önce faaliyet gösterdikleri farklı sektörlere yönelik yeni ürünler geliştirerek, yetkinliklerini artıracaklarının altını çiziyor. 
 

YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını